| Crs a întrebat:

Eu ma epilez inghinal cu aparatul pana aproape de labii pentru ca mai jos nu mai pot si ma si doare sad. Vreau sa ma duc la un salon sa ma epilez cu ceara dar in primul rand imi este si frica crying si rusine sa ma dezbrac acolo... >:" Cum sa fac sa nu imi mai fie asa rusine si nici frica? Cat ar costa un epilat inghinal?

Răspuns Câştigător
| Alexandraaa_8011 a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie frica, chiar deloc. Eu am 13 ani si ma fac pe picioare, maini, inghinal, mustata si pensat si cand ma duc acolo ma dezbraca de tot [raman doar in chiloti si o bustiera ceva]. De rusine nici nu mai zic. Si mie mi-a fost, dar sunt femei si vad asta in fiecare zi. Nu stiu cum sa explic. Pretul difera de la salon la salon cam 40-60 de lei. Eu ma fac de mai demult si vreau sa spun ca mi s-a rarit. Iar lama sau cremele sa nu te atingi de ele...Am o prietena care s-a facut de foarte multe ori si acum are parul aspru si poate sa iti creasca si mai mult. Sper ca am fost de folos >big grin

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De big ai auzit?! laughing oh go on De ce sa te chinui singura? Cu lama de ras, folosita macar in acele zone (intime, extrem de sensibile), nu trebuie sa stai sa astepti, pana iti creste iarasi parul vreun centimetru, ca sa poti sa scapi de el; nu te costa nimic (aproapewinking ); dureaza 10 secunde si o faci o data la 1-2 zile; nu te iriti; nu-ti creste parul pe sub piele; nu simti nici un fel de durere, disconfort; etc. Sunt numai avantaje! thumbs up De ce sa te mai duci la salon, ca sa te chinuie aia?!winking day dreaming

NOname
| NOname a răspuns:

Draga mea, dar nu se va vedea mai urat, peste 1-2 saptamani, cand iti va fi lumea mai draga si va incepe sa-ti creasca parul la loc, ca nesimtitul, oh go on si nu vei putea sa te atingi de el, va trebui sa astepti, pana cand va fi suficient de lung, ca sa se poata fi epilat, ca, pana la urma, sa treci din nou prin toate acele chinuri (durere, rusine, disconfort, bani aruncati) si iarasi sa te bucuri de pielea fina cu adevarat doar cateva zile?! sigh sad Iar cu lama nu dureaza mult (mie personal imi ia 5-maxim 20 de secunde ca sa ma fac, plus ma rad si la subrat) si vei avea zilnic pielea curata, fina, frumoasa... day dreaming thumbs up
thinking Dar tu stii, cum e mai bine pentru tine...winking day dreaming

| Crs explică:

Pai m-am saturat sa stau sa imi iau parul cu lama in fiecare zi si mai ales ca vine vara ma duc la mare se vede foarte urat straight face mai ales la un slip tanga.

| Crs explică:

Eu pe maini, picioare, subrat, mustata - ma epilez cu aparatul si nu mai simt durere! Si inghinal ma epilez doar pana la labii de acolo in jos mi-e greu singura cu aparatul. Si de aceea vreau sa incerc ceara, e cea mai buns metoda chiar daca e dureroasa dar dupa cateva epilari nu mai simti durere, te obisnuiesti. Dar mie imi este mai mult de rusinecrying(

| candydream a răspuns:

Inteleg ca este jenant dar sunt numai femei si in plus toata lumea o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te dezbraca de tot, ramai in tanga pe care ii tii tu cu mana...nu are de ce sa iti fie rusine, e femeie, a vazut o gramada de pasarici laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe la www.tpb.ro si acolo gasesti tot ce iti trebuie. Plus ca au acum niste oferte de nu mai gasesti in alta parte.

| ottovintila a răspuns:

Trebuie sa vezi ofertele de epilatoare cu ceara de la Total Pro Beauty.

| gregory_2444 a răspuns:

Si eu ma epilez la un salon cam de vreo 2 ani.La inceput mi-a fost foarte jena si m-a durut destul de tare, insa cu timpul iti trece rusinea, iar durerea nu mai e asa intensa.Cat despre lama de ras...cu cat o folosesti mai des cu atat o sa iti para mai rau deoarece parul se intareste, creste foarte repede si devine foarte negru. Sfaturi ai primit si pana la urma tu decizitongue