| galma a întrebat:

Am aproape 13 ani si sunt in clasa a7-a.Masor la bust 75cm, am sanii potriviti si as vrea sa port sutien.Mama mea zice ca o sa mi se lase sanii.e adevarat? O sa stompeze sutienul cresterea saniilor? Voi de la cati ani ati inceput sa purtati sutien?

Răspuns Câştigător
| ஜAliSeeஜ a răspuns:

Da este adevarat... sutienul lasa sanii chiar daca tie ti se pare ca tii ridica... in timp iti deformeaza sanii.E bine sa porti bustiera ea nu iti lasa sanii.Eu am inceput sa port sutien de la 16 ani.

Funda?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

DA! Aşa este! E păcat să nu-i laşi liberi acum când sunt frumoşi şi fermi.Ce ai să faci după prima naştere?

| Dianatips a răspuns:

Terminati o data cu tampeniile astea! laughing
In prezent am 19 ani si port sutien de la 13. Sanii nu mi s-au lasat deloc, sunt la fel de fermi si ridicati. Mama ta ti-a spus asta pentru ca refuza sa vada ca ai crescut si esti o adolescenta si ca nu mai esti un copil laughing e singurul motiv pe care l-ar putea avea. Sanii se lasa daca NU porti sutien, iar asta din cauza muschilor de deasupra sanilor care sunt solicitati de fiecare data cand: cobori trepte, alergi, faci curatenie etc. Trebuie doar sa iti gasesti cupa potrivita si nu vei avea niciun fel de probleme

| Oana04 a răspuns:

Eu de la 10 ani port sutien.Iti cresc in continuare. Daca ti-l iei mic sau masura fixa atuncia o sa ti se lase. Daca iti iei cu o masura mai mare atunci e ok.

| mari01 a răspuns:

Mama ta are mare dreptate, sutienul îţi lasă sânii. eşti mică, ar trebui să mai aştepţi. în caz că nu îi ai foarte mari, poarta bustieră şi dimpotriva de la sutien ţi se măresc sânii, eu aşa ştiu... eu port bustieră încă şi am 15 ani. nu te grăbi