| Ralluca98 a întrebat:

Am o problema cu sanii mei. Mi s-au format foarte putin in clasa a5a si din a6a am inceput sa port sutien ca sa dau impresia ca am si eu sani( nimeni nu mi-a reprosat nimic ca mi-am pus sutien). Acum sunt a7a si am observat ca sanii mei au ramas la fel de mici cum erau si in a5a, abia de se vad. M-am mai ingrasat un pic pentru ca eram slabuta ca am zis ca poate vor fi mai marisori dar nimic. Acum nu stiu ce sa fac sa ii maresc. Ma gandeam ca poate nu-mi cresc deoarece am purtat sutien aproape mereu si as vrea sa stau fara sutien poate vor creste mai lejer insa nu pot sa nu port sutien pentru ca fetele vor intreba unde-mi sunt sanii? Ce sa fac sa ii maresc macar cu 1 marime? Dau funda! Fara mistouri sau vezi-ti de copilarie si de invatat si lasa sanii ca vor creste. P. S : dupa ce dau sutienul jos ma dor sanii.

Răspuns Câştigător
| AndreeaBanana a răspuns:

1. Aplica presiune pe bustul tau: in pozitie verticala, stai cu fata spre un perete, sprijina-te cu mainile de acesta si apleaca-te spre zid, impingandu-l timp de 10 secunde. Repeta de 10 ori.

2. Foloseste-te de coate: stai in picioare, indoaie usor coatele si scoate pieptul in fata. Coatele se vor apropia incet, fortand muschii pectorali sa se intinda. Repeta exercitiul de opt ori si lucreaza incet, fara sa fii brusca.

3. Pastreaza pozitia verticala si uneste-ti palmele in dreptul bustului. Impinge palmele una spre cealalta timp de 3 secunde si incordeaza-ti sanii. Fa exercitiul de zece ori.

4. Inotul presupune efort al bratelor si al pieptului, ceea ce duce la dezvoltarea sanilor. Beneficiile inotului sunt remarcabile asupra fetelor care practica acest sport de dinaintea inceperii procesului de maturizare.

5. Postura influenteaza bustul mai mult decat crezi. Asadar, ia o carte, aseaz-o pe cap si fa pasi prin camera. Alta optiune este sa ai o pozitie verticala constanta si sa tii cat mai mult cartea pe cap, fara sa faci miscare.

Funda cred ca merit :*

7 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu exista nicio metoda prin care sa-i maresti, va trebuia sa astepti sa-ti mai creasca.Nu dispera, doar esti in clasa a 7a, normal ca o sa-ti mai creasca.Si mai bine poarta bustiere,nu sutiene,deoarece bustierele sunt mai "blande'" cu sanii si nu ofera atat de mult suport, ceea ce, daca ai sanii mici nici nu prea este necesar.

| TheDaughter a răspuns:

Daca dupa ce dai sutienul jos sanii te dor nu-l mai purta o vreme. Nu te lua dupa ce zice lume, daca te dor s-ar putea sa fie o problema. Si linisteste-te...sanii nu cresc la comanda. Daca tu vrei neaparat sa-i maresti pot sa-ti dau un mic sfat.

Exista la farmacie tinctura de marar sau ulei de marar. Trebuie facut zilnic un masaj timp de 10 minute. In scurt timp vor aparea rezultate, sau asa am auzit. Dar tratamentul asta nu e de durata, iti spun.

Sper ca te-am ajutat.

| oanageorgiana a răspuns:

Poarta sutienul in continuare, dar noaptea nu il purta pentru ca este incomod.nu sutienul opreste cresterea sanilor. poti purta un sutien cu push up.

| 1000bodies a răspuns:

Daca te dor sanii inseamna ca trebuie sa-ti creasca.sau s-ar putea sa fie si pentru ca porti sutienul non-stop. Nu cred ca poti sa faci ceva sa fie mai mari. Poate esti una din fetele care se dezvolta putin mai greu. Ai rabdare. Ca nu sanii conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa 10 flotari zilnic happy

| papy2 a răspuns:

Papy.paulika contacteaza-ma si iti voi spune

| loligabyi a răspuns:

Draga mea,ai purtata destul de tanata sutien, trebuia sai lasi sa creasca cum ai spus tu,, lejer".dar mai ai timp inca ...iti vor creste doar ca nu toate fetele au sanii mari. Eu iti dau un sfat, nu mai purta noaptea sau acasa sutien pentru ca nu te vede nimeni sau macar cat poti lasa-l deoparte.