| Ciprian363636 a întrebat:

Am inceput sa folosesc Gillette Mach 3 si am o intrebare. Dupa cate utilizari ar trebui schimbata rezerva?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand se uzeaza si icepe sa "traga", sa nu mai taie bine.
Daca folosesti atent aparatul, cu cat ai mai mare grija de el, cu atat te tine mai mult si te costa mai putin in timp.

| cristi202 a răspuns:

Eu am barba foarte tare si schimb la 3-4 luni, adica nici nu stiu numarul de cate ori o folosesc happy. Cam o data la doua sau trei zile, deci in medie de 40 de ori pe rezerva. Dar la altii tine si 6 luni sau chiar mai mult.
O schimbi cand simti ca nu mai functioneaza, ca nu mai rade cum trebuie, sau cand s-a dus acea banda albastra sau verde de deasupra lamelor cu totul. Eu am folosit si cand era dus aproape cu totul acea banda alba, dar era extrem de incomod happy.

| JackBoston a răspuns:

Maxim 4.