| Frumystefy a întrebat:

Hei TPU am incercat creme de la dermatolog,dezinfectant, masti, dar nu pot sa scap de acnee. Am aproape 12 ani. Ce masti as putea folosi? Am pielea sensibila si deschisa la culoare

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Recomand sa-ti faci masca din aceasta argila : http://www.biorose.ro/? q=ro/node/606...si sa schimbi medicul dermatolog daca acesta nu te-a ajutat deloc, nu uita sa folosesti zilnic crema cu protectie solara minim 30.Mananca multe fructe, legume si bea cel putin 2l de apa zilnic, trebuie sa-ti ajuti tenul si din interior, nu numai din exterior.Demachiaza-te bine in fiecare zi, foloseste un gel de curatare delicat, lotiune tonica fara alcool sau derivati ai alcoolului si pe urma o crema hidratanta, insa care nu e grasa.Ai mare grija de fata ta si nu cumpara produse care crezi tu ca ar fi bune, consulta un specialist! Mult succes!

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Exista suplimente, dar tinand cont ca ai 12 incearca o dieta care ti-ar detoxifia organismul.

| EvaTramell a răspuns:

Buna. Si eu am avut probleme foarte mari cu acneea. Pana am descoperit o crema. E o crema de la farmacia veterinara. Stiu pare ciudat dar chiar merge. Se numeste MIBAZON. Si farmacista de acolo zice ca e buna, chiar daca e uz veterinar. Eu as zice sa incerci. Fara masti si alte lucrurii. Eu am scapat si sunt foarte multumita. Costa doar 10 lei.