| aleexandra02 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac straight face Am acnee si sunt obsedata sa scap de ea! Am incercat de toate si creme,tratamente de la Avon,Am fost si la dermatolog si nimic! Din cate am observat am porii dilatati si am exces de sebum... Am inceput sa ma spal pe fata cu sapun cu sulf, si aplic un masaj cu gheata! Mai da-timi niste sfaturi, nu stiu orice. Poate un produs pe care l`ati folosit si a functionat sau masti din plante ceva! Dau fundita!:*

Răspuns Câştigător
| cosmin1211 a răspuns:

Eu inainte sa ma culc imi puneam un prosop umed pe perna si dormeam pe el, intr-o luna am scapat de acnee.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fiecare om e diferit, ceea ce functioneaza la mine poate nu da aceleasi rezultate si la tine, sau invers...insa mie mi-a trecut cu Zineryt.

| Alexuta333 a răspuns:

Si eu am acnee si am incercat la fel ca tine toate tratamentele dar nu au functionat.Eu m-am dat batuta "Asta e adolescenta" si oricum prieteni te plac pentru cine esti, nu cum arati :*

| DanielaGabriela a răspuns:

Hey! Si eu am acnee, dar ma dau cu fond de ten si sa stii ca usuca.Nu orice fond de ten e bun.Dar la mine functioneaza, acum ceva timp in urma eram plina pe fata de puncte negre si cosuri.iar acum mi-au disparut sa zicem 75% din ele. Inainte si eu am avut tratamente de la dermato si rezultate 0.Depinde de tenul tau si de ce anume iti prieste.winking. Eu din prostie am inceput sa folosesc fondul de ten.Nu te mai da cu orice crema sau produse pentru ca asa cum am spus si mai sus, poate nu ii cade bine tenului sau mai rau, poate iti apar mai multe cosuri. thinking

| aandraa000 a răspuns:

Buna..am avut si eu aceeasi problema ca si tine si am incercat tot felul de creme.Mi-am cumparat o lotiune si o crema de la Cosmetic plant.se gasesc la plafar iar lotiunea este undeva in jur de 10 lei iar crema cam tot 10 lei.iar dimineata si seara te cureti cu lotiunea iar mai apoi pui crema pe zonele afectate. lotiunea se numeste : Lotiune antiacneica cu extract de busuioc iar crema tot cu extract de busuioc. sper ca te-am ajutat.
ps: cam in 3-4 zile se vad diferente.sunt chiar bune produsele
Funda?