| anonim_4396 a întrebat:

Am intre 20 si 25 de ani si am acnee pe spate, umeri, piept si foliculita pe coapse, nu pare sa fie tot acnee. Am pielea sensibila. Vreo idee? M-a vazut un dermatolog si mi-a dat niste creme si ceva gel de dus care nu au functionat. E de competenta unui dermatolog sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problema este ca trebuie sa faci analize amanuntite. Cauza poate fi alta, care trebuie tratata. Degeaba incerci sa tratezi efectul.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Era vreo problema daca spuneai varsta exacta?

| nukeyly a răspuns:

Yap dermatolog da unu mai competent care sa-ti ceara si analize la ce esti alergic, mancare sapun lichid poate ceva acasa etc poate e genetic si is ceva factori de socotit, un nutritionist poate recomanda un stil de alimentatie anume, deci deocamdata cam zbori in orb.