| Elisa97 a întrebat:

Hei TPU, am o mica problema
De aproximativ 2 saptamani imi indrept parul cu placa zilnic,iar ieri,cand am vrut sa il indrept iar, a stat cateva minute drept iar apoi s-a ciufulit la loc ca si cum nu l-am indreptat deloc (parul meu e foarte "mare" atunci cand nu il indrept) si de ieri nu mai imi sta parul drept. Ce sa fac? Pare drept dar este "mare" ='(

5 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Nu mai folosi placa zilnic. Oricat spray pentru protectie termica vei folosi tot vei degrada parul.Cred ca iti trebuie un balsam de par sau gama L'oreal Toatal Repair sau ceva asemenator de la Syoss.
Mai lasa parul si natural.Foloseste ulei de par L'oreal Ulei Extraordinar.Dar nu inainte de placa pentru ca vei arde parul.

| costinvlad a răspuns:

Sampon de par lung special. Foloseste mai bine fixativ cum a zis si alt cineva.

| Cristea468 a răspuns:

Du-te la o coafor și îți va spune acolo.

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Cauta un fixativ de par pe baza de apa, nu folosi placa de indreptat ca iti distruge parul si fii tu insuti in primul rand

| littledevil4ever a răspuns:

Zilnic? Nu crezi ca e putin cam prea des? Caldura deterioreaza firul de par si de aceea nu mai sta drept. Incearca sa-l lasi asa cum e, altfel il vei distruge de tot.