| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Hei TPU, am o mica problema. sper sa ma puteti ajuta.
Am sprancenele putin cam stufoase sa zic asa, adica firele sunt prealungi. Cum as putea sa le "tund"? arata destul de urat si nu imi place.

13 răspunsuri:
| CorneliaC a răspuns:

NU cred ca e bine sa te apuci sa le tunzi singura. Pentru prima data e preferabil sa mergi la un specialist, ca poate cine stie le strici.

| CorneliaC a răspuns (pentru CorneliaC):

Ma scuzi am vrut sa zic singur

| oBuburuză a răspuns:

Esti baiat mai asa e normal dar daca chiar vrei spune-i lui maicata sa iti te,, tunda " cu foarfecuta laughing.

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Pai sunt multe tutoriale pe net.
Iti trebuie un pieptane de sprancene, o penseta si un foarfec mic daca este nevoie.
Bafta!

| alleluiaah a răspuns:

Du-te la salon sa te pensezi si o rogi pe fata aia sa le si tunda. O sa arate bine dupa, dar ai grija la ce salon te duci sa nu te poceasca.

| Raluuuca89 a răspuns:

Daca esti sigur pe tine tunde-le, iti trebuie o foarfecuta care taie bine si un pieptene des, le piepteni in sus si in jos si iei cate putin ca sa nu le stricibig grin

| TheBlackSwan a răspuns:

Ii spui surorii tale sau mamei tale sa iti imprumute peria de la rimel, o speli bine apoi cu periuta dai firele de la inceputul sprancenei in sus si tai cu o foarfecuta firele prea lungi... cand ai ajuns la capatul sprancenei dai cu periuta firele in jos si le tai.

| Andr33a123 a răspuns:

Foarfeca...

| IoNuTzZz1997 explică:

Ma pensat sora mea. dar tot sunt destul de mari si din ce am inteles de la ea daca imi ia mai mult o sa se observe foarte tare ca ma pensez.

| vinevine a răspuns:

Eu intr-un film in general am vazut cum unu a vrut sa-si tunde putin dar si-a tuns-o pe toata si dupa
aceea a facut linii in loc de sprancene. Odata a plouat si s-au sters.Decat asa rusine mai bine penseaza, dar daca esti barbat nu e nevoie

| Aliii99 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un salon. Acolo sigur vei gasi solutia. happy

| amary a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar ai incercat sa te pensezi? poti sa te pensezi pe deasupa sprancenelor ca sa zic asawinking

| CosminTop a răspuns:

Inainte aveam si eu asa.Recomand sa te pensezi, dar nu subtire ci mai barbateste.