| CryShiAtat a întrebat:

Hey! Am şi eu o problemă şi sper că cineva mă poate ajuta deoarece nici măcar cei de la coafor nu m-au putut ajuta! Este vorba despre părul meu; pe frunte,, atârnă librere fire de păr zburlite. Faza este că, când eram mică din prostie mi-am tăiat părul în faţă iar acum la 15 ani am un început de breton. Firele nu sunt destul de lungi pentru a le da pe spate şi să le prind şi arată foarte urât deoarece stau şi zburlite arată câteodată chiar şi ca nişte corniţe! sad+Părul meu este foarte ciudat la început este drept dar apoi este umflat pe dedesubt fiind ondulat. Vreo idee? sad
P.S.: Am părul mediu şi nu vreau să îmi las breton!

Răspuns Câştigător
| paky112 a răspuns:

Salut:* si eu am facut ca si tine in clasa a 3 a, dar din pacate nu ai ce sa faci cu suvitele alea decat sa le lasi sa creasca pana cand le poti prinde in coada. la inceput e neplacut, dar dupa ce vor creste nu vor mai arata rau.
la faza cu parul tau "ciudat", si eu am parul la fel. daca sta umflat inseamna ca are volum, e un par des si frumos. totusi, e important sa folosesti balsam, sa hidratezi parul, sa bei multe lichide si sa mananci sanatos. asa, parul creste mai repede si e mai rezistent.
iti urez multa bafta si imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult:**

5 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Ai putea sa folosesti agrafe atunci cand ti l prinzi sau il poti da de pe frunte cu putin gel

| dianainsta01 a răspuns:

Se regenereaza, creste. nu ai ce sa ii faci, in timp nu o sa mai stea asa. iti spun din experienta.

| Vokii a răspuns:

Firele acelea poti sa le dai cu fixativ asesandu-le in ce parte vrei. Nu trebuie sa fie neaparat breton.

| CryShiAtat explică:

Multumesc tutulor de sfaturi. happy

| XD_Anne_1996 a răspuns:

Mhm, păi ai spus pe frunte? Dacă sunt pe frunte, înseamnă că ai dereglări hormonale. Citind mai departe mi-am dat seama că despre altceva era vorba. laughing. Nu este nicio problemă, căci, acele fire de păr cresc foarte ușor. Ai nevoie de un șampon pentru volum / creșterea firului de păr [ găsești la magazine de cosmetică ], iar ca să îți crească mult mai repede, ai nevoie de un balsam pentru păr. Eu una folosesc de la Kallos. Este foarte bun. Sper că te-am ajutat. Fundiță? :3