| Adrian_George_1992 a întrebat:

Sper sa nu radeti de mine. Sunt baiat, am 15 ani si as vrea sa ma ajutati cu ceva. Deci eu am sprancenele mari, stufoase si putin arcuite. Ceea ce ma deranjeaza e in atunci cand ma uit la poze si constat ca sprancenele arata rau. Va rog spuneti-mi un "tutorial" cum sa le fac mai mici sau ceva de genu macar sa nu mai fie cum sunt acum...

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tie nu iti trebuie tutorial ci un mers la pensat.Nu doar femeile se penseaza. Daca ai crezut ca glumesc.

| Adrian_George_1992 explică (pentru darrio2007):

In niciun caz nu as merge la salon fiindca imi este rusine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Adrian_George_1992):

Te inteleg.Eu am fost la tuns acum o saptamana si m-a intrebat frizerul daca imi aranjeaza si sprancenele.Am niste fire mai rebele.Nu te duci la salon.Cand te tunzi la frizer rogi sa ti le aranjeze putin.Nu este o rusine asta.

| Rainmaker a răspuns:

Salut Adrian!
Lasa frate sprancelele asa cum le-a lasat Dumnezeu.Mai stufoase decat Mircea Albulescu nu ai cum sa le ai si pot spune ca nici pentru el sprancenele n-au constituit un "impediment" de ordin fizic.Cine te place, te place mai mult asa decat "pensat".

| Armenianeek a răspuns:

Te pensezi. E putin dureros la inceput pana te obisnuiesti.
E greu sa fi mireasa, nu? laughing laughing laughing

| Adrian_George_1992 explică (pentru Armenianeek):

Chiar nu vad rostul glumei tale...

| Armenianeek a răspuns (pentru Adrian_George_1992):

Pacat smug

| Basthet a răspuns:

Bună, Adrian!
Lasă sprâncenele în pace! Ele sunt un semn al virilității, al bărbăției. Poți să le perii și să le dai o formă cu un pieptăn cu dinții deși, dar nu te apuca să le smulgi cu penseta.
Succes!

| Darita a răspuns:

Salonul este facut pentru oameni, daca stiau ca oamenilor le e rusine sa vina ar mai fi existat cuvantul "salon"? Daca este atat de "jenat" de sprancenele tale banuiesc ca nici nu stii sa vorbesti cu o fata, esti un prostanac laughing

Salonul este pentru:
coafat
manichiura/pedichiura
pensat
machiat...
Si mai stiu eu ce. Atata timp cat nu scrie pe usa "interzis barbati" poti intra, nu rade nimeni de tine, este absolut normal sa te pensezi.

Desigur, poti ramane toata viata asa, nimeni nu a spus nu. Asteapta pana poti peria covoare cu sprancenele, atunci chiar nu vei mai putea sa te duci la un salon laughing

Angajatelor nu le va fi scarba, nu vor rade, esti singurul baiat care se duce la salon, esti un specimen rar si nemaiintalnit intr-un salon? NU! Deci du-te, te vei bucura la final.

| Adrian_George_1992 explică (pentru Darita):

Cum am zis si mai sus, nu cred ca ma voi duce la salon. Daca cineva stie un mod prin care sa ma ajute. sa raspunda