| FallingDown a întrebat:

am o petrecere curand si nu stiu cu ce sa ma imbrac crying. cine se pricepe sa-mi spuna keep calm : am foarte multe haine dar cum sa le combin? fundita

2 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Imbracate cu ce-ti place, eu de preferat as prefera la petrecere o rochita gen bluzita (cu maneci lungi) un gri.

| Yoooooooooooooooooo a răspuns:

Buna, din pacate nu stiu ce varsta ai dar la o petrecere trebuie sa fi si eleganta sa te simti si bine, asadar:o pereche de jeanji sau bligi stramti impreuna cu o camasuta cu curea +accesorii care s epotrivesc de preferabil daca ai o camasa alba cu o curea neagra asorteaza niste accesori de culoare mai inchisa(daca vrei ai putea sa iti iei o pereche de pantofi cu toc, sau o pereche de cizmulite dar fara blana in exterior ) vei arata bine si te vei simti comod, i`ar pe deasupra ai putea lua o jacheta, a 2 a tinuta : o rochita iar pe dedesubt colanti sau ciorapi (de asemenea aici ti-as recomanda tocuri s`au o pereche de opincute... dar cum este iarna nu cred ca vei merge in opincutehee hee, daca nu i`ati niste cizmulite care s epotrivesc la rochita, deasupra de rochie ai putea pune un lantisor mai lung ( si te ajuta lantisorul daca ai un decolteu ceva mai bogat la rochiewinking ) de asemenea pe deasupra o geaca mai scurta si o esarfa de aceeasi culoare ca a rochiei, sau ai putea un palton sa iei, a 3 a tinuta : o fusta neagra si o camasa la care se pot indoii manecile ( camasa poti sa o bagi in fusta, sau sa o lasi pe deasupra ) dar dupa parerea mea mai bine sta bagata, de asemenea poti sa iti iei o esarva si s`o pui (gen stewardesele) pe deasupra un palton, iar de preferabil nu iti pune nici un colier deoarece ai sa ai esarfa si va incarca zona gatului, dar poti asorta o bratara mai finuta. Coafura trebuie sa fie si ea speciala la fel ca tinuta ai putea incerca geva simplu sau ceva mai deosebit depinde cum iti place sa porti parul : ai putea sa ti`l lasi desprins, sa iti faci o coada impletita in 4-5 (gasesti un filmulet pe youtube cu asa ceva) sau un coc cu o floricica prinsa inauntru sau sa iti faci bucle in cazul in care ai parul drept s`au sa-l indrepti daca ai parul buclat (in cazul in care ai parul lung sau mediu ) in cazul in care ai parul scurt sau esti tunsa bob incearca sa il prinzi cumva si vei arata foarte bine, sau lasa-l desprins, cam atat. Distractie placuta si sper ca ti-am fost de folos. Funda?