| PuFaRiNaIsThEoNe a întrebat:

am parul lung, am matreatacryingsi nu stiu cu ce sampon sa ma spal pe cap? plzz ziceti-mi voi ce sampon pentru par folositi sau care e cel mai bun? (funda si vot)

19 răspunsuri:
| BrunetteClaudia a răspuns:

Am incercat si eu orice.Clear este cel mai bun happy nici nu o sa mai faci matreata de la el.

| KoreaJapan a răspuns:

Tocmai de aceea faci matreata,pentru ca iti schimbi samponul foarte des. Eu una ma spal cu jonson baby, dar nu vei vedea rezultate dupa prima utilizare a oricarui sampon, trebuie sa il folosesti cel putin de 3 ori. Uite,, parul meu'' ca sa vezi cam ce,, efect'' are jonson. http://kilari-gaby.hi5.com/......otoUser.do http://kilari-gaby.hi5.com/......otoUser.do http://kilari-gaby.hi5.com/......otoUser.do

| Bia_8599 a răspuns:

Eu nu prea am avut probleme cu matreata, dar samponul meu preferat este Alpecin, avand firul de par subtire.(se gaseste in farmacii) Iar un sampon special pentru matreata e BIO Kräuter, il folosea sora mea. Sunt f.multumita si de sampoanele: Fructis de la Garnier, Nivea, Dove, Elmiplant, Schauma.

| aneta a răspuns:

Incearca sa te speli cu sapun cu sulf.La mine a functionathappy. Sper sa te ajute si pe tine

| DaNaDoT a răspuns:

Clear e cel mai bun pentru matreata, asa stiu eu.

| Adryan657 a răspuns:

Incearca head&solders

| Ciocolatăăă a răspuns:

Iti spun sincer, am si eu aceeasi problema uneori. Poate fi din cauza alimentatiei, a apei din zona in care locuiesti. Eu folosesc un sampon cu petrol din farmacii de la EUGENEPERMA numit Pétrole hahn. E foarte bun si pentru parul uscat. Ti-as recomanda sa-ti mai faci tratament cu galbenus de ou, ulei de ricin, ulei de masline, ajuta. Daca nu gasesti samponul asta in farmacii, intreaba pe cineva care lucreaza acolo. 2 ani m-am chinuit cu sampoane din comert anti-matreata care, intr-adevar, au dat rezultate, dar parul meu s-a uscat si mai tare si s-a descoamat piele. Sper ca te-am ajutat :d

| DiiXdii a răspuns:

Incearca fructis ati-matreata sau head&shoulders ambele sunt bune, te mai poti duce la o farmacie si sa ceri acolo un sampon impotriva matretii. Succes!

| Maothecat a răspuns:

Mergi la farmacie si spune-i farmacistei sa iti dea un sampon anti-matreata. Acelea sun foarte bune

| Rucsiii a răspuns:

Eu folosesc Clear, e super bun, si eu aveam matreata acum ceva ani.si de cand folosesc Clear, nu mai ambig grin.

Incearca-l, e super ok happy

| sorinsam1995 a răspuns:

Nizoral de la farmacie, e cam scump dar eficient

| Crina_6989 a răspuns:

Buna am avut si eu poblema asta, dar de cand ma spal cu NIVEA PURE REPAIR nu mai am nicio problema, vezi poate te ajuta cu cevabig grin

| BurnGirl a răspuns:

Eu folosesc un sampon prfesional de la syoss care nu imi face deloc matreata, il poti incerca si tu daca vrei:
http://www.baaria.com/......500ml.html

| Elena_2923 a răspuns:

Eu folosesc Dalin...chiar daca este pentru copii, este foarte bun si nu faci matreata de la el:*

| ela_6250 a răspuns:

Si eu am uneori matreata si folosesc clear pentru femei si chiar sunt multumita de acest sampon

| RaduMartin a răspuns:

De la avon! am cumparat un sampon de la reprezentant si in 3 zile nu am mai avut matreata! dupa aia o trebuit sa imi cumpar altul care nu era pentru matreata laughing

| catalin1984 a răspuns:

Nivea cu acesta ma spal eu si nu am matreta

| lucian19 a răspuns:

Samponul Syos da roade incearca l si ai sa vezi si am avut aceeasi problema cu prietena mea si a functionat! acum rasplata:

| LoveLife_9404 a răspuns:

Buna! Deci eu folosesc Nivea si nu am avut pana acum probleme cu matreata. Daca vrei incearca si tu mi-e sincer mi se pare bun.