| Experta a întrebat:

Am o problema,ma mananca rau capul,si imi cade de la un timp multa matreata! Sunt ingrijorata,nu stiu ce sa fac,am parul lung!
S-ar putea sa fie de la sampon? Nu m-am spalat de sambata, si de un an, ma spal doar cu Syoss
Va rog nu radeti, sunt foarte disperata! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De sambata? Ai stat cam mult cu el nespalat.Nu te mai mira de ce ai matreata.

| anonimg a răspuns:

Foloseste doar Head&Sholders.(Eu il folosesc pe cel de mere "Apple fresh").
Este cel mai potrivit sampon.
Este bun si pentru matreata.
Trebuie sa te speli la 2 zile sau cel mult 3.
Matreata si caderea parului apar de regula din pricina stresului Cauta sa nu te mai ingrijorezi de lucruri. Invata sa faci din Dumnezeu prietenul si sfatuitorul tau.

| Azµre a răspuns:

Dermatită seboreică, se vindecă cu tratament așa că vezi un medic dermatolog!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa schimbi samponul, incearca head & shoulders sau vezi tu. Dar oricum la spalare trebuie sa te "freci"laughing mai bine si nu doar sa te mangai ca aia nu-i spalare in cazul tau si sa te clatesti bine bine de tottongue.App incearca sa te speli mai des, cam o data la 2-3 zile.

| DraudeS a răspuns:

Poate sa fie din cauza samponului sau pe fond psihic.
Consulta un medic dermatolog si el iti va da tratament corespunzator.

Sanatate!

| Anda_1113 a răspuns:

Incearca un alt sampon pentru o luna de zile.De ex unul special pentru matreata.Dar daca mancarimea continua, mergi la un dermatolog.Problema poate fi interna sau externa. Poate fi de la stres, alimentatie, etc. Daca continua sa te manance dupa ce te speli next, mergi la dermatolog.