| Dianaa555 a întrebat:

As dori sa achiziționez un ceas de la Fossil barbatesc dar pana in 300 de lei. Ati putea sa-mi spuneți ce parere aveti despre aceasta firma, un ceas care sa se incadreze in suma menționată, daca merita, sau o alta firma buna de ceasuri? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Atotstiutorul a răspuns:

Unde la reprezentanta? cine este distribuitor oficial in Romania pentru fosille? ai idee cat costa sa produci un ceas fossil ce mecanism se folosesc pentru un ceas fossil si cat costa mecanismul respectiv? si ce alte marci de ceasuri folosesc ACELASI mecanism? si cum se face justificarea de pret? vai de astia care gandesc ca tine. in fine uite aici un ceas de la Fossile pe site https://www.fossil.com/......5428p.html asta e original? si uite cat costa...am luat primul ceas in functie de pret, la noi preturile pentru un ceas ca cel indicat este mare din cauza taxelor si a nesimtitilor de patroni care pe un ceas de 1mil cer 7-8 mil, si dupa 2 ani le scad pretul la 4-5mil ca tot sa aiba profit sa nu cumva sa iasa in pierdere, in fine poti sa gasesti ceasuri fossil si in Romania originale la preturi decente chiar si sub 300 de ron trebuie doar sa cauti,

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc sa gasesti un ceas original Fossil pana in 300 lei, cand el costa la reprezentanta Fossil in jur de $200-300 (dolari americani).
Ce vrei tu, este un Fossil contrafacut, pentru ca doar atata poti cumpara cu 300 lei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Atotstiutorul):

Eu vorbesc de Magazinul oficial Fossil!
Bineinteles ca am indee, am si ceasuri cumparate de la ei!
Ce importanta are cat costa sa faci un mecanism de ceas Fossil, atata vreme cat tu platesti pentru Brandul Fossil, nu pretul de fabricatie.

Baiete, tu traiesti pe alta planeta!
Aici nu-i vorba de justificarea pretului de fabricatie, ci de cumpararea unui Brand de renume mondial!
La fel de bine poti cumpara un Fossil fake, chinezesc de $30 de dolari, dar nu va valoara niciodata cat unul original.
Dar probabil ca esti mult prea mic ca sa intelegi conceptul de BRAND International.
Iar un Fossil original este scump, in nici un caz nu poate fii 300lei, doar unul contrafacut de chinezi.
Uite aici magazinul lor original din USA:
https://www.fossil.com/us/en/men/watches/view-all.orderBy4.html

| Atotstiutorul a răspuns (pentru Violleta2022):

Acelasi site ti-am dat si eu! daca vei selecta in functie de pret (daca stii sa faci asta ca site-ul e in engleza) o sa vezi ceas cu 55$ ORIGINAL fossil, tot pe acelasi site pe care l-ai trimis tu!

| Atotstiutorul a răspuns (pentru Violleta2022):

Importanta mecanismului conteaza, stiu ca iti vine sa crezi (asa e cand esti nepregatita) dar asta e adevarul mecanismul dintr-un ceas fossil il gasesti si in ceas casio de 100ron, fix acelasi doar ca fossil costa mai mult... pentru ca fossil nu pentru altceva, desigur nu arata la fel dar in interior sunt fix aceleasi ceasuri! acelasi mecanism de 10E sau 15E in cazul in care e ronda, mai bine te-ai documenta asupra ceasurilor inainte sa scrii ca sa nu te faci de ras sa vina un mucos ca mine sa iti dea rusine.

| Atotstiutorul a răspuns (pentru Violleta2022):

Bravo! ma bucur ca ai vazut ca pe site-ul indicat de tine exista ceas fossil la 55$, te-ai cait iar pentru asta ai crescut in ochii mei, pacat ca nu ai scris aici si mi-ai trimis mesaj privat in care imi dai dreptate, dar lasa ca am scris eu.

| Atotstiutorul a răspuns (pentru Violleta2022):

Unde la reprezentanta? cine este distribuitor oficial in Romania pentru fosille? ai idee cat costa sa produci un ceas fossil ce mecanism se folosesc pentru un ceas fossil si cat costa mecanismul respectiv? si ce alte marci de ceasuri folosesc ACELASI mecanism? si cum se face justificarea de pret? vai de astia care gandesc ca tine. in fine uite aici un ceas de la Fossile pe site https://www.fossil.com/......5428p.html asta e original? si uite cat costa...am luat primul ceas in functie de pret, la noi preturile pentru un ceas ca cel indicat este mare din cauza taxelor si a nesimtitilor de patroni care pe un ceas de 1mil cer 7-8 mil, si dupa 2 ani le scad pretul la 4-5mil ca tot sa aiba profit sa nu cumva sa iasa in pierdere, in fine poti sa gasesti ceasuri fossil si in Romania originale la preturi decente chiar si sub 300 de ron trebuie doar sa cauti,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am părerea că toată lumea își ia Fossil acum. laughing