| Kmpg95 a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa imi comand un ruj de pe Kylie Cosmetics Romania. Ati comandat de pe acest site, e serios?

Răspuns Câştigător
| darkcynical232 a răspuns:

Trebuie sa stii o chestie.
Daca te hotarasti sa dai comanda de pe site-ul oficial a lui Kylie sa stii ca ai transportul international "gratuit" la o comanda de peste 60 de dolari. Nu stiu cat de gratuit va fi la vama la noi. Daca plasezi o comanda cu valoare mai mica de 60, sa te astepti la niste taxe de transport mari. Minim 30 de dolari daca esti norocoasa.
Si o parere mai putin populara. Brandul Kylie cosmetics a facut mare tam-tam in anii acestia datorita familiei ei. Dar in ultima vreme, dupa mai multe scandaluri in privinta calitatii produselor (pensule rupte, cantitate mica in lip gloss si chiar si produse lipsa din recipientul lor), brandul a inceput sa scada in popularitate. Daca vrei sa cumperi doar pentru a te lauda ca ai ceva de la firma asta... nu te obosi. Nu cred ca va mai rezista mult.
Iti recomand brandul Kat von D. Poti sa gasesti produsele in fiecare magazin sephora (deci poti testa si verifica culoare pe pielea ta). Iar produsele ei sunt superbe. Nu ma crezi? Uita-te peste review-uri.
https://www.sephora.ro/kat-von-d

3 răspunsuri:
| Thesecretgirl2005 a răspuns:

Am o prietenă care a comandat de pe acel site. Ea a fost mulțumită de produse. Însă depinde de cum se preocupă ei de fiecare comandă și produs. Totuși, produsele de pe acest site nu sunt originale. Rujurile originale Kylie Cosmetics le găsești doar pe site-ul original, de unde îți recomand să le cumperi daca vrei să fi sigură că produsul este de calitate și de un site serios. Eu am luat de pe site-ul original https://www.kyliecosmeiktics.com/ și sunt foarte mulțumită de produse.

| Kmpg95 explică (pentru Thesecretgirl2005):

Si ti-au venit prin curier? Cat ai mai platit pentru transport?

| Thesecretgirl2005 a răspuns (pentru Kmpg95):

Am avut transport gratuit pentru că am avut comanda peste 60 de dolari.

| darkcynical232 a răspuns (pentru Kmpg95):

Trebuie sa stii o chestie.
Daca te hotarasti sa dai comanda de pe site-ul oficial a lui Kylie sa stii ca ai transportul international "gratuit" la o comanda de peste 60 de dolari. Nu stiu cat de gratuit va fi la vama la noi. Daca plasezi o comanda cu valoare mai mica de 60, sa te astepti la niste taxe de transport mari. Minim 30 de dolari daca esti norocoasa.
Si o parere mai putin populara. Brandul Kylie cosmetics a facut mare tam-tam in anii acestia datorita familiei ei. Dar in ultima vreme, dupa mai multe scandaluri in privinta calitatii produselor (pensule rupte, cantitate mica in lip gloss si chiar si produse lipsa din recipientul lor), brandul a inceput sa scada in popularitate. Daca vrei sa cumperi doar pentru a te lauda ca ai ceva de la firma asta... nu te obosi. Nu cred ca va mai rezista mult.
Iti recomand brandul Kat von D. Poti sa gasesti produsele in fiecare magazin sephora (deci poti testa si verifica culoare pe pielea ta). Iar produsele ei sunt superbe. Nu ma crezi? Uita-te peste review-uri.
https://www.sephora.ro/kat-von-d