| anonim_4396 a întrebat:

Azi am fost sa imi cumpar un parfum. Am fost la magazit am mirosit care imi place si am cuparat. Am dat 80 de lei pe el si are 30ml.Nu am fost atentala magazin daca e apa de parfum sau de toaleta. Cand am ajuns acasa am observat ca e de toaleta. Ce sa fac? Sa il pastrez sau sa il duc inapoi? Cutia e sigilata si am si bon...

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du l inapoi cu bon cu tot, evident cutia sa fie sigilată, si rogi exact vinzatoarea care a fost azi, bine ar fi sa fie tot ea de serviciu mîine, sa te recunoască, si sa vrea sa ti l schimbe, ca daca nu e tot aia care a fost si azi, si e vreo colega de a ei, slabe șanse sa l schimbi, chiar daca ai tu bonul la tine, de unde esti? O seara frumoasa.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De ce nu i-ar schimba sau da banii in apoi daca nu e aceiasi femeie? Ai bonul, scrie data, ora si tot tacamul clar iti da banii inapoi sau iti schimba produsul.

| RareşTPUro a răspuns:

Daca este sigilata cutia si nu ai desfacut-o, du-te cu ea si cu bonul inapoi si iti va da banii inapoi.

| AlissBrie a răspuns:

Du-l inapoi...ti-l primeste fara probleme