| bbnnmm a întrebat:

Ieri mi-am cumpărat un pui de husky, are o lună și o săptămână și azi nu a prea mâncat, doar dimineață puțin și nici apă nu a prea băut și a vomitat acum seara. Cei de unde l-am cumpărat mi-au spus ce fel de mâncare să îi cumpăr, dar nu era deschis la magazin, așa că i-am dat mâncare gătită și ieri seară a mâncat, dar de azi dimineață nu mai. L-am scos puțin la plimbare și a fost bine, a alergat mult, s-a jucat și după ce am ajuns acasă s-a pus la somn și tot doarme de atunci, i-am pus și mâncare, dar doar a mirosit-o și s-a culcat înapoi. Și am observat că tresare în somn, oare visează sau are ceva? Ar trebui să îl duc la un veterinar dacă refuză să mănânce și mâine?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Catelul este vaccinat antirabic si antiparazitar? Pune in castronel pâine făcută in bucati inmuiata cu putina lapte! Apoi ar fi bine sa-l duci la medicul veterinar sa trateze

| GHoST013 a răspuns:

Daca este pui s-ar putea sa aiba parvo deci iti recomand sa il duci. Un control este mereu bine venit.

| JulietteJokes a răspuns:

Am trecut prin aceeasi situație. De duci la magazin ii cumperi lupului metroclopramid (sper ca am scris corect)si ii dai din 3 in 3 ore sa nu mai vomite.Sa nu ii dai lapte decat daca pui un praf de sare in el fiindcă face paraziti. De asemenea sa nu neglijezi vaccinurile si deparazitarea atât internă cât si externa a puiului. Baftă

| vegeta a răspuns:

In primul rând da dul la un veterinar poate a luat capusă ceva sau are vreo boala pentru ca, acesti caini de rasa le trebuie facute foarte des vaccinurile tocmai ca sa nu se imbolnaveasca pentru ca se imbolnavesc foarte repede sau poate sa fie si deocheat cauta pe cineva care stie sa descante ca sa ii si treacă dacă asta ar fi problema ca daca ii zici tu tata al nostru nu o sa faci absolut nimic!

| Anonimx2001x a răspuns:

Buna! Probabil ca nu este obisnuit cu mancarea gatita deoarece este inca prea mic si de aceea cei de la care l-ai cumparat ti-au recomandat sa-i dai mancare din care i-au dat si ei. Cred ca cel mai bine este sa_i cumperi mancare de care ti-au recomandat, iar daca nu mananca nici atunci, ar fi cazul sa-l duci la veterinar.