| Claudia52 a întrebat:

Cand incerc sa imi fac bucle cu ondulatorul(de la Rowenta) dupa aproximativ 3 incep sa se indrepte chiar daca le dau cu fixativ.
Ce pot face sa reziste mai mult timp?

Dau fundita! happy

P.S. Eu am parul drept.

3 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Ai parul prea moale.da cu spuma sau fixativ fiecare suvita inainte de a ondula

| Claudia52 explică:

Ce? Cu ce m-ai ajutat? Ai citit macar "problema" mea?

| RosesFlowerLove a răspuns:

Daca ai firul de par gros si e si drept atunci n-o sa-ti stea. Spala-te cu balsam. Dupa baie stergete bine cu prosopul sa nu-l usti cu uscatorul. Apoi incearca sa ti-l ondulezi cand ondulaterul e bine incalzit. Tine-l mai mult si da-l cu fixativ.Succes!