| anonim_4396 a întrebat:

Sunt inebunita dupa bucle sau de par ondulat! Eu imi fac parul cu ondulatorul si nu prea imi stau mult si daca dau cu fixativ. Aveti si alte metode usoare pentru bucle dar sa stea mult timp!

Răspuns Câştigător
| FrozenFire a răspuns:

Mai sunt metode, de exemplu cu placa sau cu bigudiuri, dar ştiu o metodă uşoară şi interesantă. Cu şosete. Sună amuzant, dar chiar merge. Şi ţine mai mult. Parul trebuie sa fie ud. Îţi împarţi părul în şuviţe, iar apoi răsuceşti fiecare şuviţă pe câte o şosetă, iar apoi faci un nod. CHIAR merge, îţi spun din propria experienţă.winking

4 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Poti folosi ondulatorul.Iei suvita, o pui pe ondulator. Dupa ce s-a incalzit perul scoti ondulatorul si rulezi suvita cum a fost pe ondulator si o prinzi cu o clama.Tot asa pana faci tot parul.Stai cam jumatate de ora apoi scoti clamele, stai cu capul in jos si treci degetele prin el.Da cu fixativ pe degete si apoi prin par repede pentru ca fixativul se usuca repede.Am facut incercarea si rezista.Acum depinde si ce fel de par ai.Succes!

| Señor1ta a răspuns:

Cu moaţe, cu bigudiuri, să-ţi împleteşti părul după baie, sau pur şi simplu să-l dai cu spumă după baie

| gabrielatulbu2001 a răspuns:

Poti pentru un par mai voluminos si valuros sa-l impletesti maruntel dar numai dupa ce s-a uscat bine de tot altfel nu se prea primeste din propria experienta

| AnimalLover2003 a răspuns:

Moate!
faci niste fasi de hartie si ti le infasori ce par! Tin ca 4-5 zile