| Panteraa a întrebat:

Ce sa folosesc pentru epilare la linia bikinilor ca sa nu ma irit? Pe picioare folosesc ceara si nu ma irit deloc, dar la zona intima mi-a fost frica sa folosesc ca stiu ca e dureros tare si nici nu stiu cum ar reactiona pielea. Folosesc bicul pentru aceasta zona, dar la linia bikinolor nu ma irit pe moment, ma irit cand ies la piscina sau la plaja si se vede foarte urat. Ce as putea folosi?

5 răspunsuri:
| Rox1234 a răspuns:

Nu ti recomand bic sau lama pentru ca te vei irita mai tare decat cu ceara.fa te cu ceara si ca sa treaca roseata/bubitele, pune praf din ala baneocin si a doua zi nu mai ai treabawinking

| Panteraa explică (pentru Rox1234):

Am incercat cu ceara si acum dupa 3 zile tot sunt iritata si am pus tot felul de chestii ca sa treaca

| LadyRoses a răspuns:

Eu folosesc crema depilatoare si pot sa spun ca sunt chiar multumita. Aveam aceeasi probleme cu bicul si cu iritarea in urma acestuia.

| Panteraa explică (pentru LadyRoses):

La crema depilatoare mi se vad radacinile si nu se duc toate firele. Tu nu ai problema asta?

| LadyRoses a răspuns (pentru Panteraa):

Incearca s o lasi putin mai mult pe piele, dar sa nu te arda