| Panteraa a întrebat:

Orice metoda as alege pentru epilare, in zona linei bikinilor ma irit dupa. Am incercat toate metodele de epilare, am dat si cu o crema de galbenele ca am auzit ca e buna pentru piele si nimic. Nu ma irit tare, dar e deranjant cand merg la mare sau la piscina sa se vada. Si doar acolo ma irit, in rest nu am probleme. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu ma dau, imediat dupa epilare, cu Lady-speed stick cu aloe vera. Functioneaza numai daca te dai imediat

| octav005 a răspuns:

Incearca sa te dai cu gel de ras de la nivea. apoi sa folosesti o lama de calitate cu cat mai multe lame. recomandat cea cu 5 lame. pe rezerva.
dintr-o singura miscare daca ai mai multe lame, este mai putina frecare, deci mai putina iritatie

| DrGoogle a răspuns:

Eu iti recomand Baneocin (crema) dupa epilat iti va trece imediat.

| Andwta a răspuns:

Incearca sa te dai cu un deodorant. Mie imi trece.

| Gerard9965 a răspuns:

Incearca sa folosesti creme, deodorante sau cu gel de ras de la marci precum Nivea

Răspuns utilizator avertizat