| Pleasehelp a întrebat:

hei TPU! cum sa scap de cosuri? please!

Răspuns Câştigător
| MonsterBunny a răspuns:

Eu folosesc ulei de masline cu zahar o data pe saptamana si are efecte inca de la prima aplicare! O data pe saptamana folosesc eu pentru ca este un scrub si deci... Nu stiu insa daca la toata lumea are efectul pe care il are la mine. Prietena mea are tenul foarte alb si nu i-a reusit iar eu il am destul de inchis dar nu stiu insa daca asta este motivul...

Mult succes la gasirea unui tratament special pentru tine! big grin

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tonic, săpun cu sulf, mască pe bază de acid salicilic, tinctură de propolis.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Tinctură de propolis este cea mai bună, ai grijă la alimentaţie şi asta influenţiază mult.
Te pup!

| Klaudya27 a răspuns:

In fiecare seara, fa-ti gomaj cu tarate de grau(umezeste fata, aplica, cu mana, taratele pe fata si freaca, usor, timp de 3-4 minute), dupa care, te vei limpezi cu apa calduta! Dupa tamponarea fetei cu prosop curat(sau de unica folosinta), aplica pe ten, zeama de lamaie(atentie, ustura!)! Dimineata, poti clati fata, tot cu apa calduta. Nu stoarce cosurile! Evita alimentele excitante, bauturile carbogazoase si tutunul! Fiul meu, a scapat dupa trei saptamani, dar, a continuat cu tratamentul(1-2 ori pe saptamana)si igiena. Spargele mai intai, apoi date cu spirt si apoi date cu miere pe fata, o sa iti treca lasa mierea cam 10 minute.Sau poti incerca zinerit, este o crema de galbenele [ nu pierzi nimic daca incerci, nu e nici scumpa iar cosurile se usuca foarte repede si nu iti ard nici fata]
Iti doresc succes!

| BiiiaBiii a răspuns:

Nu prea ai cum sa scapi in totalitate de ele dar daca iti pastrezi tenul curat(demachiat dimineata si seara, nu iti pui mana murdara pe fata etc), dormi bine, mananci sanatos si + o crema pentru. cosuri ti le poti diminua happy