| denidemisa23 a întrebat:

Daca sunt bruneta si ma clatesc cu ceai de musetel pe par mi se deschide culoarea parului macar putin?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EaEmma a răspuns:

Buna!
Utilizarea oricarui ceai din frunze de plante este una dintre cele mai eficiente metode de decolorare a parului. Pune la fiert ceaiul, lasa-l sa se raceasca, apoi aplica-l pe par. Rezultatele nu vor fi imediate, insa dupa cateva aplicari diferenta va fi destul de vizibila. Pentru a fi sigura ca obtii nuanta pe care o doresti, aplica mai intai ceaiul pe partea din spate, pe cateva suvite. Astfel, daca culoarea pe care o obtii nu este tocmai ce ti-ai dorit, vei putea ascunde cu usurinta acest lucru.Intradevar si mustelul deschide culoare parului dar si sucul de lamaie.

| AdeliaRoxe a răspuns (pentru EaEmma):

Si cand il poti aplica? Daca dupa spalare, dupa ce il aplici, trebuie sa mai si clatesti?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, dar dupa cateva incercari repetate.

| capricc a răspuns:

Musetelul mai mult da reflexe pe un par deja deschis, incearca zeama de lamaie cu miere