| Mihaelutza97 a întrebat:

Dau FUNDA! Am nevoie de un sfat. Vreau sa imi pun unghii false, dar nu stiu ce sa aleg intre tipsuri sau constructie cu gel. Eu am unghiile destul de scurte, se pot face constructii pe gel si daca unghia e mica?
Astept raspunsuri. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Yukiee a răspuns:

Da, se poate face constructie din gel, insa nu o sa reziste. Poti opta pentru tipsuri, dar iti recomand o constructie din acryl, e cea mai buna pentru unghii scurte si rezista mult mai mult.

| CiocolataCalda a răspuns:

Unghiile mele naturale sunt foarte moi, si cand cresc un pic, se rup imediat. Plus ca mi le mai si rod. Eu am constructie din gel, facuta pe unghii mici de tot, taiate din carne. Rezita chiar si 3-4 saptamani. Tipsurile risti sa-ti cada pentru ca se usuca lipiciul si nu le mai tine bine. Poti sa intrebi si pe cine ti le face la salon, acolo o sa primesti cel mai bun raspuns de la o persoana bine priceputa in domeniu. Sper ca te-am ajutat :*