| justcuriousme a întrebat:

Recent am cumparat niste unghii false. Nu au sticker pe spate, deci e nevoie de adeziv special. Problema e ca nu arata a fi tipsuri. Pot fi atasate pe toata unghia?

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Tu cumperi fara sa stii ce cumperi? M-am spart de ras

| justcuriousme explică (pentru Goete):

Nu stiu de ce trebuie sa fii atat de nepolitocos. Eu intrebam pentru ca stiu ca exista tips-uri adica prelungiri ale unghiilor. Eu asta am cerut la magazin, dar am primit niste unghii false care au forma unghiei si arata a fi pentru aplicarea pe toata unghia. Am si intrebat vanzatoarea, dar mi-a spus ca nu a avut niciodata unghii false si nu ma poate ajuta cu nicio informatie.
M-am documentat si am aflat ca exista unghii false pentru aplicarea pe toata unghia si tips-uri, adica varfuri. In loc sa ne pierdem amandoi vremea pe discutiile branzei topite, ar trebui sa ne concentram pe a discuta problema in cauza.

| Goete a răspuns (pentru justcuriousme):

Daca iti pui unghii false care acopera toata unghia, asa cum ea creste trebuie sa o umpli la baza, altfel ai o diferenta de nivel urata.
Ce te face sa crezi ca unghiile tale nu sunt frumoase?

| claudiad a răspuns:

Tipsurile se folosesc la manichiura cu gel. Daca intentionezi sa-ti cumperi lipici si sa le lipesti direct pe unghie, in primul rand ca vor arata foarte urat si in al doilea rand ca nu vor tine mai mult de cateva zile. Tipsurile de genul se folosesc in saloane sau la persoane care fac manichiura profesionala cu gel. Informativ, iti zic de ce ai avea nevoie pentru o manichiura reusita, ca sa-ti faci o idee. Pila profesionala, cleste pentru tipsuri, lipici, buffer, pensule pentru aplicarea gelurilor, lampa UV sau LED, primer, bonder, gel de baza, gel 3 in 1 sau de constructie, gel de culoare, gel finish, ulei de cuticule, servetele de unghii, forfecuta pentru cuticule si cleaner.

| Vanessamaria a răspuns:

Tipsul este din plastic și arata ca o unghie el se lipește. Cu un lipici special pentru tipsuri