| CrissNico a întrebat:

De ceva timp cearcanele mi-se accentueza nu mai stiu cum sa scap de ele, ma simt prost cu ele. Am incercat "trucul" cu catravetii pusi pe ochi dar... nimic sad Nici dormitul nu este problema dorm destul de mult si nu am alte probleme de sanatate.
Cateva sugestii naturale sa scap de ele sigur ar fi de ajutor. Funda pentru cel care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| anonim333 a răspuns:

Este ceva genetic. Probabil mai multi din familia ta au aceeasi problema si s-a transmis genetic. Ai putea sa folosesti niste produse de machiaj, dar depinde si de varsta ta.

| CrissNico explică (pentru anonim333):

Nu e genetic, dar m-am saturat sa le tot ascuns sub fondul de ten, mersi de raspuns totusi

| anonim333 a răspuns (pentru CrissNico):

Sau poate te stresezi prea mult. Eu doar cand ma stresez am cearcane(ciudat, stiu).

| CrissNico explică (pentru anonim333):

Da, oricum multumesc, daca nu vor mai fi si alte rapunsuri iti dau funda!

5 răspunsuri:
| Sissy24032 a răspuns:

Icearca sa te dai cu fond de ten...sau daca crezi ca e ceva serios poti merge la medic

| Diiona a răspuns:

Daca mergi pe calea machiajului trebuie sa iti gasesti un anticearcan. Insa problema vine din interior incearca sa te detoxifiezi sa bei apa multa si mult ceai verde care scoate toxinele din organism. Incearca sa pui 2 linguri in congelator care sa stea aacolo tot timpu si sa le scoti de acolo doar cand le folosesti. dimineata cand te scoli ia-le si aplica-le pe ochi invelite in cate o batistuta subtire ca sa nu fie prea rece, culcate si tine-le pe ochi mai mult timp