| Myrru a întrebat:

e URGENT! daca ma epilez cu lama, inseamna ca trebuie sa ma epilez in fiecare zi? eu as vrea sa ma epilez doar o data pe saptamana....si e adevarat ca daca te epilezi cu lama firul de par creste mai gros si mai des?

4 răspunsuri:
| papusica987 a răspuns:

Da o sa fie nevoie sa te faci pe fiecare zii pentru ca va creste repede.
nu te sfatuiesc sa te faci cu lama pentru ca ti se va ingrosa firul de par.

| AnDutZzA020 a răspuns:

Da... e adevarat, firul creste mai gros si mai des.Lama nu prea e recomandata iti creste parul intr-o zi. Iti recomand sa te epilezi cu orice care smulge firul din radacina(ceara sau aparatul epilator).happy O zi buna!

| ImB a răspuns:

Da creste mai des dar daca te epilezi doar o data pe spatamana o sa fie bine

| onixonutza a răspuns:

Da,parul creste mai repede dar nu trebuie sa te epilezi in fiecare zi!winkingde doua ori pe saptamana e de ajuns tongueacum depine si de tine, de hormonii tai sau cv in genulaughinguite de ex:mie imi creste foarte repede in doua zile dar lu varmea intr-o saptamanalaughingacum vezi si tu in cat timp iti creste parul si iti vei da seama cand trebuie sa te epilezi!winking