| Myrru a întrebat:

daca ma epliez cu lama inseamna ca trebuie sa ma epilez odata pe zi? as vrea sa ma epilez numai odata pe saptamana.crying

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Fata draga happy Bicul/lama este cel mai comun obiect cu care ne epilam noi fetele cat si baietii, este eficient, ieftin, insa de scurta durata. Unele persoane sunt mai paroase, le creste parul mai repede, altele dimpotriva. De obicei cand te epilezi cu bicul dupa vreo 3-4 zile iti creste parul. Daca nu vrei sa-ti creasca atat de repede sau daca nu vrei sa te epilezi des, 1-2 ori pe saptamana, foloseste crema depilatoare, una buna si va fi mai ok decat cu bicul(ai sa vezi diferenta), daca nu sunt benzile cu ceara rece sau daca nu esti pudica, poti merge la un salon sa te epilezi cu ceara. Nu este o regula..ca daca te epilezi cu bicul trebuie sa epilezi in fiecare zi...sunt si alte metode, poate mai costisitoare dar mai eficiente.

1 răspuns:
| YumikoItsMyName a răspuns:

Daca de epilezi cu lama, parul creste mai des. Iti sugerez ceara pentru epilare (se poate face si acasa, dar trebuie sa ai pe cineva cu desteritate) pentru ca smulge si face ca parul sa creasca odata la o luna jumatate daca nu mai mult. Acum depinde si unde, adica pentru subtioara cu lama e ok la o saptamana sau mai putin. Pentru restul zonelor nu e indicata ca te poti taia foarte usor. Si apropo o epilare facuta in casa cu ceara te ajunge maxim 15 lei asa ca este si avantajos.