| lerca a întrebat:

ma epilez cu lama de 1an si am niste punctisoare pe piciore de la lama, si nici nu stiu cu ce sa ma epilez cu crem nu vreau pentru ca in fiecare data cid te epiezi cu cea parul creste dence in ce ma repede, spuneti-mi va rog un epilator bun dar si cam cit costa, si spuneti-mi va rog daca te epilezi cu epilator te doare daca parul nu este foarte mare? meri mult dau funda+vot.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Normal ca te va durea indiferent de marimea parului, pana te vei obisnui.

| Pisiquee a răspuns:

Buna.Asemenea cremei epilatoare, lama de ras inlatura firul de par numai de la suprafata epidermei, astfel incat va trebui sa te epilezi din nou foarte curand, pentru a-ti mentine pielea neteda si matasoasa. Viteza de crestere a firului de par difera in functie de portiune - de exemplu, in zona axilelor firul de par creste de doua ori mai repede decat cel de pe picioare.
Uite unde poti afla mai multe :P : http://www.eva.ro/......-1056.html
Oricum, cu lama creste foarte repede.Si da, daca ai parul mai mare va durea mai tare deoarece trebuie mai multa "chinuiala " pentru al scoate."Te epilezi cu epilator"? Ce vrea sa insemne asta :-? Poate aparat de ras electronic. Cu acela trebuie sa ai rabdare.Eu nu il suport, deoarece smulge firele unul cate unul ca si cum le-ar lua cu penseta.Cea mai buna alegere e epilatul cu ceara.Nu va creste in toate partile si va creste si mult mai rar, si in mai mult timp.Prima data daca te faci cu ceara dupa epilatul cu lama va durea, deoarece firul se ingroasa de la lama, si pot creste chiar si 3-4 fire intr-unul.:p
Cam atat.:)
P.S : Esti membru junior, nu poti da vot! /:)

| briquette a răspuns:

Buna. Clar crema n-ar avea nici un rost pentru ca este egala cu lamahappy firul creste mai gros, mai negru si mult mai des.
Epilatorul... sunt contra lui pentru ca iti pierzi foarte mult timp epilandu-te si doare destul de tare, deoarece simti toate firele de par care sunt smulse. + mie una imi provoca iritatii!
Recomand ceara (fara benzi, nu sunt bune), cel mai bine ar fi sa mergi la salon, costa in jur de 30 de lei si nu e aceeasi durere cu cea de la epilator pentru ca aici iti smulge toate firele deodata si nu ai timp sa le simti pe toate, vei fi f multumita. Parul se va rari si va creste intr-un timp mai lung happy.