| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Fetelor,ce faceti voi sa scapati de celulita?straight face
In ultima vreme m-am ingrasat destul de tare,am incercat sa respect mesele, sa nu mananc mult dar degeaba. Celulita de pe picioare este vizibila si e destul de urat. Vreau sa scap de celulita.Stiu ca trebuie pentru a scapa de celulita sa imi exfoliez pielea,dar pe deasupra?straight face
Incerc sa ma abtin de la dulciuri,sa respect mesele, sa beau mai multa apa si sa fac miscare.
Voi cum scapati fetelor de celulita? straight face

Răspuns Câştigător
| BeautifulAngelOana a răspuns:

Nu ii bine sa nu mananci! Mai bine mananci mai putin,eviti paine,dulciuri putine,sucuri acidulate putine! Faci mult sport,de ex: dansezi,faci gimnastica,sari, alergi, mergi pe jos! Si imposibil sa nu slabesti!
Pentru celulita iti spun sa iti faci masaj tu singura si este o creama foarte buna de la VICHY, gasesti si de la Elmiplant! Eu ti-o recoman pe cea de la Elmiplant, chiar daca e putin mai scumpa!
Foloseste crema hidratanta dupa fiecare baie sau dus! Bafta si sper ca te-am ajutat!

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De celulită nu vei scăpa toată viața!
Ce faci tu este să o combați să nu fie și mai vizibilă decât este.
Peste 90% dintre fete/femei se confruntă cu celulita, vergeturile, etc.
La mulți ani!
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai in primul rand fac mult sport insa pe langa fac masaj si imi exfoliez regulat pielea cu zat de cafea.

Răspuns utilizator avertizat
| melisafdv a răspuns:

Sunt tratamente speciale, pe care le gasesti la cosmetica, de celulita nu scapi chiar daca slabesti, deci incearca la o cosmeticiana, va sti ea cum sa scapi de ea.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru melisafdv):

Mi-a recomandat un gel anticelulitic.
http://www.top-shop.ro/......62-p4.html

| melisafdv a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Da pe acesta il foloseste si sora mea mai mare si sincer am vazut ceva schimbari dar nu incredibile, dar totusi este ok.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru melisafdv):

Pentru mine conteaza si o schimbare destul de mica. Pielea mea zici ca e o coaja de portocala.straight face
Multumesc frumos pentru raspuns!

| CannbalCorpse a răspuns:

Pai sa stii dca poti avea si vergeturi nu numai celulita uite aici poze
http://vergeturi-cluj.info/......-after.jpg

daca seama ca cea din poza inseana ca ai vergeturi si poti cumpara o crema anti vergeturi asta e cea mai buna http://www.farmaverde.ro/images/crema_antivergeturi_400_farmaverde_tis.jpg
Dar daca ai doar celulita, poti incepe sa faci spoer sa alergi 30 minute sau o ora.Sa faci exerciti, cauta pe youtube si vei gasi!
Sper ca te.am ajutat.o seara buna.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru CannbalCorpse):

Am si vergeturi.

| CannbalCorpse a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Vergeturile nu trec daca slabesti, mai mult se agraveaza, foloseste crema.

| LolaLollita a răspuns:

Masaj cu crema (ceva impotriva celulitei eventual).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu prea poti scapa de celulita, cat te-ai lupta cu ea, nu vei scapa niciodata de ea.
Destul de interesant mi se pare articolul asta, poate te ajuta cat de car macar:
http://www.eva.ro/......l-816.html
La multi ani si te pup!

| Tzukushi a răspuns:

Hei

citeste aici despre crema mea anticelulitica

http://www.sfaturilemariei.com/......rsonala-2/

| NebunaDinCartii a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa faci sport. Cand zic sport nu ma refer la faptul ca alergi un pic azi si un pic maine, ma referc la un program strict. E bine sa iti programezi orele de sport. Cel mai e sa alergi o ora dimineata devreme si seara dupa masa. Si in timpul zilei e bine sa faci exercitii maxim 30 de minute: geno-flexiuni, flotori ( ajuta foarte mult), fandari ( care au un efect "miraculos" ), sarituri, abdomene si alte exercitii. Dar, atentie nu exagera cu exercitiile. Doar 30 de minute ziua si alergare dimineata si seara. Alimentatia: E bine sa nu mananci multa carne, pentru ca contine foarte multa grasime. Eu iti recomand carnea de pui. Pe langa carne de pui e bine sa mananci multe fructe si legume(dupa masa). Nu e bine sa stai tot timpul in casa in fata PC-ului. Poti iesi la plimbare, cu rolele, la patinaj. Si o sa vezi ca va da rezultate. Fundita? puppy dog eyes

| Portretecreion a răspuns:

Celulita are toata lumea numai ca la unele e mai vizibila. nu s educe prin sport ci prin masaj, si dieta saraca in dulciuri. la mine a functionat o perioada. definitiv nu scapi d ea dar trebuie sa te mentii dupa aia.

| Winner09 a răspuns:

Inainte de dus aplica pe zonele cu celulita zat de la cafea. Lasa cateva minute apoi clateste sub dus. Repeta si in timp va disparea! Sau maseaza zilnic.