| HellGirl0 a întrebat:

Hei TPU.
In ultimul timp mi s-a "pus pata" pe suvite. Eu am parul saten inchis (foarte inchis,dar nu este nici brunet) si ma gandeam sa imi fac suvite blonde (sau saten mai deschis). Nu vreau foarte multe, poate doar una/doua care sa dea bine pe par. Nu tin neaparat sa tina nu stiu cat culoarea, poate sa se ia si dupa 5-6 spalari sau chiar mai putin. Deci ce as putea folosi?
Si ar fi de preferat sa-mi fac acasa cu ajutorul cuiva sau sa ma duc la aceeasi femeie care ma tunde, si sa o rog sa imi faca ea suvite prima data, si daca pot sa-mi fac eu dupa?

Răspuns Câştigător
| alice_6172 a răspuns:

Buna big grin...pai ar fi de preferat sa mergi la femeia care te tunde pentru ca ea se pricepe din moment ce lucra in acest domeniu ( nu te baza pe prietene)
Si eu am parul saten inchis care tinde un pic spre brunet si am avut de multe ori suvite blonde si sincer merita sa iti faci pentru ca arata fain blondul ala in combinatie cu saten inchis big grin o saarati ca o papusa barbie, succes:*

| HellGirl0 explică (pentru alice_6172):

Multumesc! Si inca ceva... Tu ai avut suvite in tot capul?laughing sau doar o suvita intr-o parte?

| alice_6172 a răspuns (pentru HellGirl0):

In tot capul laughing dar arata prea tare sincer! de multe ori ma tot gandesc sa imi fac iar dar acum prefer sa am parul naturallaughing am avut si blond si brunet si roscatlaughing

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai clar sa te duci la doamna care te tunde, prietenele tale e foarte posibil sa iti arda parul foarte rau si dupa o sa regreti.
Sincer eu zic insa sa nu iti faci suvite blonde, mie una mi se pare ca arata foarte naspa, parca te-ai facut ca ratonul in cap.
Eu iti zic sa te faci cu un roscat sau albastu sau cum ai spus tu un saten mai deschis dar sa nu dea prea mult spre blond.
Daca vrei o vopsea rezistenta poti sa folosesti de la wella, daca nu poti sa te faci cu nuantator sau vopsea buna gasesti si la garnier.