| BiancaAM a întrebat:

Întrebare pentru fete, Hei fetelor, vreau sa mă vopsesc acasă jumate blonda jumate negru, numai că nu prea știu de unde pot lua vopseaua aia, si cam cât ar fi prețul. Dau funda

Răspuns Câştigător
| Eclips a răspuns:

Hm...sunt vopsele speciale pentru ombre...par in degrade daca la aata te referi.pai inprimul rand daca vrei sa-ti faci ombre. Trebuie sa iti faci pe culoarea parului tau natural. daca vrei sa te faci blonda, si esti închisă la culoarea parului sau roscata iti trebuie un decapaj sau doua, ceea ce inseamna sa o sa iti distrugi parul. daca vrei sa faci neapărat lucrul acesta, poti sa.ti iei 2 vopsele una pentru blond si una pentru brunet plus pudra decoloranta pentru par daca stii sa faci ombrele fara a lasa o linie dreapta ca de rigila si stii sa-l facin"pierdut" sa se vada trecerea de la o culoare la alta e ok.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Adica jumatate de par s-o ai negru si de la cealalta jumatate in jos blonda? Daca nu faci trecerea aia frumoasa de ombre, pe care n-o s-o poti face tu singura acasa, mai bine stai cuminte. Genul ala de vopsit e printre cele mai gretoase experimente esuate pe care le-am vazut. Pur si simplu n-arata bine in niciun fel, doar ca o greseala, un fake prost al stilului ombre facut din lipsa de experienta. Se face chiar si misto de fetele care sunt vopsite asape diverse site-uri.
Dar, pana la urma e alegerea ta.

| Gnomul a răspuns:

Se vopsesc si baietii in caz ca nu stiai.winking