| Edouard_Edy_1997 a întrebat:

Am o întrebare, vreau să mă vopsesc negru ..parul meu dacā te uiți e negru, dar nu e negru e spre alta culoare şi vreau să-l vopsesc negru, negru ..1.Cumpăr vopsea.2. Vreau să ştiu toți paşii cum fac vopseaua etc şi cat trebuie să o las, vreau să ştiu ..mersi

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Câți ani ai?

| Edouard_Edy_1997 explică (pentru Andreeush):

| Andreeush a răspuns (pentru Edouard_Edy_1997):

Dacă chiar îți dorești să te vopsești singur trebuie să îți cumperi mai întâi o vopsea.
În cutia respectivă găsești și instrucțiunile, o pereche de mănuși de unică folosință, vopseaua+ oxidantul.
Într-un vas/bol se amestecă bine vopseaua și oxidantul până rezultă o cremă.
Ar fi bine să ai la îndemână un piaptăn. Trebuie să aplici vopseaua pe tot părul și o lași să actioneze 25-30 de minute.
După aia te clătești cu apă părul de mai multe ori.
Nu e foarte complicat, cum am zis la început ai instrucțiuni la acea vopsea.

| Edouard_Edy_1997 explică (pentru Andreeush):

Mersii de sfat te pup