| ioannamaria99 a întrebat:

Buna fetelor. Am si eu o intrebare: vreau sa ma vopsesc si nu stiu daca dupa ce indepertez vopseaua cu apa trebuie sa ma spal pe cap cu sampon sau trebuie sa pun derect masca? Pe instructiunile de la vopseaua Loncolor pe care o folosesc supe ca dupa ce indepartez vopseaua trebuie sa aplic masca, dar la alte vopsele zice ca inainte de masca trebuie sa ma spal cu sampon,,, deci... va rog ajutati-ma vreau un raspuns repede...

Răspuns Câştigător
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Cadn intri la baie sa te speli dupa ce te-ai vopsit, indepartezi mai intai vopseaua, apoi speli parul in mod obisnuit cu sampon(de 2 ori), iar abia la sfarsit dupa ce te-ai clatit aplici masca/tratamentul.
Sper ca te-am ajutat!

| ioannamaria99 explică (pentru ÁnΌMŀŠ):

Mersii mult...big grin

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru ioannamaria99):

Cu multa placere! Si eu multumesc:d

4 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Eu când m-am vopsit, m-am spălat mai întâi cu şampon, m-am clătit, apoi am pus masca şi am aşteptat câteva minute şi l'am clătit iar.

| looovee a răspuns:

Nu conteaza intructiunele, e de dorit la toate vopselele sa aplici sampon si apoi masca.