| Corina_Corina_1997 a întrebat:

Hei TPU, ma confrunt cu o problema: de ceva timp, evident, duc o lupta cu parul meu pentru a arată mai frumos, dar n-a ajuns sa arate decat ca parul unei babe, a fost vopsit in fel si chip si odată decolorant, ciopartit cu foarfeca si filmat de nenumărate ori. Acum ca sunt mai mare am constientizat ca nu îmi sta deloc bine verde si albastră în cap si mi as dori sa am vechiul meu par saten, lung si tăiat la linie, avand in vedere ca e ondulat si nu stiu ce sa-i fac sa crească mai repede, mai ales bretonul meu oribil, filat din toate părțile. Chiar ar trebui sa crească ca sa il tai la un nivel si sa rămână asa, sa nu il mai chinui, dar am încercat toate trupurile naturiste si din comert si nu au reusit timp de jumatate de an. As vrea sa incerc cu un ser de crestere a părului dar mi-e frica, nu stiu ce sa zic, dati-mi sfaturi, ajutati-ma, ofer fundiță.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii indrazneata si schimba-ti look-ul cu unul modern: tunde-te scurt! In felul asta, dai o sansa parului sa creasca sanatos si natural!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Problema este la cap intr-adevar.
Ar trebui sa consulti un psiholog care sa te ajute sa te accepti asa cum esti.