| RoxiesDreams a întrebat:

Mi'a aparut acum cateva zile o buba la gura pentru ca am fost racita(asa a zis mama) si am rupt'o, in locul bubei a ramas o pata rosie ....pata aceea o sa treaca? sad :\ Funda :*!

4 răspunsuri:
| Reiikó a răspuns:

Buna!
In viitor trebuie sa ai grija ce "buba" rupi. Daca nu te doare, ai doar o pata rosie, in 1-2 zile va trece.
Pa-pa!

| Bondarel99 a răspuns:

Si eu am avut cand eram mai mica o buba la gura si am rupt-o, apoi mi-au aparut bube pe toata fata...asa ca ai grija pe viitor ce bube rupi pentru ca nu stii daca sunt de la cosuri, herpes etc.Acum nu cred ca e cazul, adica nu e nimic rau daca doar ti-a ramas o pata rosie, o sa scapi repede de ea.

| BlackheartQueen a răspuns:

O sa treaca. Daca te tine mai mult de o saptamana si nu da semne de vindecare, poti folosi crema de galbenele.

| Betyskumpik a răspuns:

Da o sa iti dispara si daca nu cumpara de la farmacie o mixtura mentolata e buna pentru orice fel de bube:http://www.google.ro/......tp?/imgres
(varicela rubela pojar cosuri) dupa ce o cumperi (ia si niste comprese sterile)te tamponezi bine cu ea pe corp.o sa obtii mai multe detalii de la farmacista.;)