| Deea092 a întrebat:

Mi-am luat recent o brățară placată cu argint. Și mă tot întreb dacă brățările placate cu argint ruginesc. thinking Îmi puteți răspunde voi? Fundiță!:*

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

Normal daca sunt placate bine nu ruginesc dar si tu trebuie sa ai grija de ea. Nu te spala cu ea la mana sau daca se uda sau se umezeste ai grija sa o stergi. Eu am bijuterii placate cu aur sau argint si au rezistat bine in timp

2 răspunsuri:
| cosmy2014 a răspuns:

Pai nu stiu sigur cum este bratara ta, dar si eu am avut una la fel si si-a schimbat culoarea.

| sisiandra a răspuns:

Pot rugini daca intra prea des in contact cu apa, dar daca nu, atunci te poti bucura de ea! happy