| Furnicuta000 a întrebat:

Ati vazut standurile alea cu bijuterii de la metrou (Victoriei, Romana etc)? Stiti daca alea chiar sunt din argint? Ca am mai luat odata o bratara pe care scria 925 dar era doar placata (nu de la metrou).

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=cum+sa+argint+real
https://stirileprotv.ro/......-pasi.html

singura chestie cat de cat ar fi cu un magnet puternic insa daca nu contine nici un fel de metal feros, nu o sa faca nimic, iar restul (m-a uitat pe 3 articole), cica sa pui acid nitric, pe care nu numai ca nu stiu de unde sa il iau, dar ala de la taraba te ia la bataie daca ii bagi bijuteriile in substante cu care vii de acasa

deci, nu prea poti sa fii sigura in nici un fel de treaba asta, asa ca eu nu as lua de la tarabe, prea mare riscul

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Ma gandeam ca poate sunt persoane pe aici care au luat.

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Da, dar, stii site-ul asta, nu iti raspunde nimeni in cateva ore, atunci rar mai primesti un raspuns la obiect

iar eu nu as avea curaj sa arunc, cu banii fara sa stiu sigur ca e argint

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Puteam sa mai astept si cateva zile. Nu e urgent laughing

8 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Eu nu te sfătuiesc să cumperi de acolo. Posibil sau nu sa fie de argint asa ca nu risca. Mai bine culori dintr un magazin specializat, unde primesti si o garanție pentru bijuterii

| Furnicuta000 explică (pentru Denisa0954):

Am fost la Obor de ex si erau preturi si de 3 ori mai mari la aceleasi bijuterii, sa nu mai zic de mall...
Ma gandeam ca poate nenea de la metrou are o sursa mai accesibila. Ca daca sunt luate de pe Aliexpress nu se stie, chinezii aia mai si mint ca sunt din argint.

| AndreiKamy a răspuns:

Da sunt din argint, eu cumpărai tot timpul su au o calitate ff bună

| Furnicuta000 explică (pentru AndreiKamy):

E asa de veche intrebarea asta incat nici nu cred ca mai exista magazine la metrou laughing

| StoianTrancaOana a răspuns:

Am luat de acolo și a fost Argint. App azi sunt acolo la Unirii? Știe cineva?