| CrissNico a întrebat:

Nu ignirati intrebarea va rog
Am vrut sa imi fac unghiile asa cq le-am sters lacul deja existent pe unghie...Le-am sters cu acetona(doar ce o cumparasem) si imediat dupa ce m-am dat cu ea pe unghii a inceput sa apra o "crusta" si nu stiu de ce. Poate cineva va rig sa imi explice de c? Va pup si mi-ar fi de ajutor un raspuns...aceasta "aparitie"ar putea sa imi afecteza unghiile?

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Acea crusta nu inseamna altceva decat deshidratarea unghiei. Asta face acetona, nu este proasta, nu a avut o reactie cu crema sau mai stiu eu ce. Nu trebuie sa schimbi acetona, trebuie doar sa te speli pe maini dupa ce ti-ai sters unghiile si sa folosesti orice ulei sau crema cu care sa masezi cuticulele si unghiile.

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Ma gandesc ca ori nu era buna acetona ori era foarte puternica!
Schimba acetona e clar!

| Ariana11 a răspuns:

Cum adica crusta?

| CrissNico explică (pentru Ariana11):

"crusta" e mult spus... supa ce mi-am dat cu ea mainile si unghiile mele s-au albit. era ca si cum as fi bagat mana in var sau ceva de genu...am luat azi alta acetona si acelasi lucru.

| EllaC2710 a răspuns (pentru CrissNico):

Poate te dai pe maini cu crema inainte de a te sterge cu acetona si se obtine o reactie chimica pe acolo. Adica crema cu acetona.