| bєαυтιƒυℓ a întrebat:

Prietena mea are o pereche de UGG-uri. Mi-au placut foarte mult cand le-am vazut la ea si mi-am cumparat si eu.Mama a intrebat-o cum se curata iar ea i-a spus ca ea le baga la masina de spalat. Mi-e frica sa fac si eu acelasi lucru deoarece nu vreau sa le stric. Dar cum altfel sa le curat? Dati-mi un sfat sau spuneti daca este bine sau nu sa le bag la masina de spalat.

Răspuns Câştigător
| kattyk a răspuns:

Nu prea cred ca le baga in masina de spalat, cred ca vrea sa ti le strici.Fi serioasa. Daca sunt UGG originale, intra pe site uite aici instructiuni :http://www.uggaustralia.com/......lt,pg.html si daca nu sunt originale e si mai grava treaba.Incearca sa le stergi usor la suprafata cu o carpa moale umeda, si cat iese iese, oricum se murdaresc inapoi. Pupici

7 răspunsuri:
| N3pthys a răspuns:

Gasesti la leonardo un spray de curatare si o perie din guma cu care iti poti curata cizmele!

| Andrusccaaa a răspuns:

Nu cred ca ar strica, sau da-le cu peria.

| Bibbi1507 a răspuns:

Daca le bagi la masina de spalat eexista un mic risc de a se strica. Eu mi le curat cu peria.Ud peria iar apoi dau intr.un singur sens cu ea ca daca dai in mai multe sensuri se strica. FUNDA?big grin

| bєαυтιƒυℓ explică:

Nu sunt facute din piele si mai ales din piele de caini.Ale mele sunt facute dintr-un material artificial asemanator cu catifeaua.Nu este nimeni atat de crud incat sa poarte blana de catel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite sa va zic ceva oameni buni, eu una nu sunt de acord cu achizitionatul de cizme ugg dintr-un sg motiv: ele sunt confectionate din piele de caini, cainii sunt prinsi si...cam trist, oare puteti purta asa ceva? va simtiti bine?

| pantofi a răspuns:

UGG Australia originale sunt facute din piele de oaie impermeabila. Nu este insa recomanda spalarea lor la masina de spalat happy

| smaranda97 a răspuns:

Nu le baga la spalat! pentru ca daca sunt din piele, pielea e facuta cu sare sau ceva de genul si cand se usuca iese sarea din ele de la prea multa apa si se vad patate... le cureti cu o perie speciala sau ceva... gasesti sigur ceva pe site-ul oficial si poti sa iti comanzi ca sa fii sigura ca nu le strici happy