| Marinan a întrebat:

Hei, tpu.Recent mi-am cumpărat un kit pentru epilat cu ceara de la sensopro (aparat pentru încălzit +rezerve). După ce am folosit aparatul doar la o mână,ceara nu mai curgea,iar rezerva aceea se bloca.Ce as putea sa fac?(am rezerva cu trandafiri si cea cu aur, si la ambele am pățit)

Răspuns Câştigător
| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!

Incearca sa lasi rezerva mai mult in aparat, astfel incat ceara sa devina mai fluida, daca nu reusesti nici asa, poti desface capacul rezervei si intinzi ceara cu o spatula.

| Marinan explică (pentru Georgiana0216):

Stii cum as putea desface capacul?

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Marinan):

Tragi de capatul alb pana iese (de capatul cu rola). Ai nevoie de putina fota happy

| Marinan explică (pentru Georgiana0216):

Poate de mai multă?

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Marinan):

La mine a iesit repede si nu sunt chiar o fortoasa laughing)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Era mai simplu daca mergeai la Plafar si luai o cutie cu ceara, o incalzeai usor pe un ochi de la aragaz si nu te mai complicai cu chestii de fițe.

| Marinan explică (pentru darrio2007):

Nu e nicio chestie de fite. Am cumparat acum cateva luni o cutie de ceara, am încălzit-o pe aragaz si dupa ce m-am facut aveam Numai bubite si ma scarpinam?