| Georgiana_Andrei_1992 a întrebat:

Azi mi-am cumpărat o cutie de ceara de epilat. Am încălzit-o, am folosit-o, apoi am încălzit-o din nou. Dar foarte ciudat, parca s-a zaharisit. Nu se mai întinde, numai este transparentă. Este pentru prima oara cand mi se întâmpla asta. Știe cineva ce s-a intamplat?

3 răspunsuri:
| Goddess23 a răspuns:

De obicei se intampla asta la rezervele de unica folosinta de calitatea cerii sau sunt incalzite de prea multe ori si se produce zaharisirea cerii.

| Georgiana_Andrei_1992 explică (pentru Goddess23):

Pe cutie scrie ca este refolosibilă. Si i încălzisem pentru a2a oara. Cred ca problema este calitatea ei. Dar totuși am dat ceva bănuți pe o cantitate mică. Din ce am găsit, a fost cea mai scumpa. Voi căuta pe net care este cea mai buna.

| Goddess23 a răspuns (pentru Georgiana_Andrei_1992):

Probabil calitatea, nu prea mai stii ce sa cumperi pentru ca multe etichete sunt pusa doar asa sa vanda produsul. Cumpara de la magazinele de cosmetice si sa te uiti sa nu iti scrie in rusa chineza ca sunt contrafacute.