| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, repet întrebarea: cercei din oțel inoxidabil pe argintiu, ar,, străluci" pe întuneric? Ma gândesc că este o bijuterie.

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ca sa fii sigur, ia o furculita sau o lingura si fa proba

| NoisyLight a răspuns:

De ce ar străluci? Sunt poleiți cu fosfor?

Răspuns utilizator avertizat
| NoisyLight a răspuns (pentru Laurentiujr):

Da' nici tu nu ești vreun luminat la minte. laughing

| Batmanel a răspuns:

A stralucii sau a reflecta? Prima nici-o sansa, nu are "ardere interna" pe hidrogen ca sa straluceasca ca soarele iar a doua; depinde de sursa de lumina si cat de polisata e suprafata acesteia.

Răspuns utilizator avertizat
| Balalau95 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Orice suprafata lucioasa reflecta lumina, deci da... daca e lumina
insa tu nu intelegi ce inseamna stralucire, daca e complet intuneric atunci NU, nu vor fi vizibili