| iSmile a întrebat:

Hei TPU
Vreau sa stiu daca piercingul in limba doare la fel de tare sau ma tare ca piercingul in nas [septum pierce]
Funda :]

Răspuns Câştigător
| MissBeer a răspuns:

Nu stiu cum doare cel in naslaughing, dar stiu cum doare cel din limba. Daca e facut cum trebuie, cu xilina si iti da si sub limba cu ea(mie nu mi-a datlaughing ) nu te doare. Iar dupa aceea, te doare doar daca il misti foarte mult adica daca te joci cu el. NU ai voie rece/fierbinte o perioada de timp, deci doar la temperatura camerei, nu ai voie sa te joci cu el(nu ai voie sa te saruti cu prietenul tau) tot o perioada de timp... Nu mai stiu exact cat tin perioadele astea de timp, dar o luna cred ca este indicat sa stai fara ce ti-am zis. O zi buna si gaurit placutlaughing

5 răspunsuri:
| apalipis a răspuns:

Septum-ul nu doare chiar deloc.
Si banuiesc ca vrei unul dintre ele pentru ca pot fi ascunse usor.Am ambele, de un an si respectiv un an jumate.
Durerea la cel din limba e mai puternica, dar e suportabila.

| iSmile explică:

@Alex crezi ca mi-as face piercing in limba ca sa atrag baieti? straight face si mai ales nu mi-as face pierce pentru a parea "cul". scuze, nu`s o fufa disperata.
Si sincer nu vreau in spranceana. nu`mi place sa am ce-au toti cocalarii big grin
Eu imi fac piercinguri pentru ca-mi plac. si crede-ma, ma doare-n c.r de ce cred alti oameni.

| GeoCookie a răspuns:

In limba stiu cum e durerea...si acum vreau sa imi dau septum, dar nu stiu cat de tare doare si... whatever, e suportabila cea din limba, adica eu una, am avut de 3 ori pana acum si nu mi s-a parut mare durere, dar eu tot nu pot sa cred ca doare mai putin in sept. laughing Sa te bucuri de pierce si sa ai grija de el.winking

| Lory32 a răspuns:

Hei.Piercingul de nas doare foarte putin pentru ca in nas nu sunt atatd e multi nervi spre deosebire de cel de limba. Pe mine una nu m`au durut nici unul din ele ( si nu mi le-am facut la salon. si nu s`au infectat)Deci nu ai de ce sa iti faci griji. Nu te doare aproape deloc. Simti doar o intepatura mica mica puppy dog eyes.Dar la pierceul de limba is mai multe chichite de exemplu: nu ai voie sa consumi lactate(SUB NICI O FORMA)totul sa fie la temperatura camerei si sa eviti mancarea foarte sarata, timp de maxim 2 saptamanibig grin Si ai grija pe mana cui te lasi ^^ Succes si sper ca te-am ajutat

| Ceza a răspuns:

Pai depinde de cine til face da daca dai cu xilina nu doare si nai voie sa bei lapte sau sa mananci sarat 1 saptamana nu 1 luna! frate!