| TheMusicBoy a întrebat:

Vreau din ianuarie sa imi fac septum si nu stiu cum sa rezist pana la final. Mereu bag acul si cand e aproape sa iasa ma doare tare partea care nu a fost intepata. Ma gandeam sa ma duc la salon desi mereu dezinfectez tot ce folosesc, inclusiv zona in care vreau sa fac pierce-ul. Intrebarea mea este, la 14 ani pot sa imi fac septum la salon fara acordul parintilor? Si daca da, cam la ce pret ar ajunge?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu potilaughing Ai nevoie de acordul in scris al parintililor sau sa vina unul din ei cu tine.

| vmalex21 a răspuns (pentru Wr3nch):

Depinde si la ce salon.

| Wr3nch a răspuns (pentru vmalex21):

Nu depinde de niciun salon. Daca ai sub 16 ani e ilegal sa iti puna pierce fara acordul parintilor, si pot fi dati in judecata daca o fac. Ca unii de 14-15 isi pun si parinti nu isi stiu drepturile e altceva.

| troleibuz a răspuns:

La salon nu te infectezi. Sa te mutilezi singur e o prostie

| TheMusicBoy explică (pentru troleibuz):

Atunci las pe altcineva sa ma "mutileze"? Nici macar nu doare asa tare, ii ca si o intepatura de vaccin

| troleibuz a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Da. Lasi pe cineva care stie ce face.

| vmalex21 a răspuns:

Eu nu stiu ce e in capul vostru sa va faceti gauri in nas si mai ales in septum de capul vostru.Hai ca mai inteleg in urechi dar in septum nu e de joaca.Chiar nu va permiteti sa mergeti la un salon unde scapati cu durere mai putina, fara chin si in siguranta? La salon au un fel de cleste cu doua gauri in varf, iti prinde septumul cu el, dupa care inteapa cu acul si introduce cercelul.Incepand cu 14 ani iti poti face pierciguri dar ai nevoie de insotirea unui parinte, cel putin in saloanele care se respecta.