| gabi72718 a întrebat:

Hei TPU, vreua sa imi cumpar o sapca si nu stiu cum sa imi aleg marimea, m-am uitat pe un tabel de marimi unde zicea sa masor circumferitna capului, am masurat o si avea in jur de 59-60 de cm ceea ce inseamna XL sau XXL si eu as crede ca la 59-60 de cm sapca este stransa la maxim si ii mai poti da drumul

Help pls =[

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In general, site-urile serioase au un tabel al marimilor functie de echipament. Exemplu:
https://www.magazinuldepalarii.ro/ghid-marimi-palarii/
http://www.sepci.ro/marimi/

| gabi72718 explică (pentru Salontanul):

Ok, si marimile sunt puse cand sapca e stransa la maxim sau larga la maxim?

| gabi72718 explică (pentru Salontanul):

Ok si marimile sunt puse cand sapca este stransa la maxim sau larga la maxim?

| Salontanul a răspuns (pentru gabi72718):

Nu. Marimea este doar in forma intiala. Cand este cu reglaj se pune marimea in felul asta: marimea 50-52 sau marimea 58-60.

| gabi72718 explică (pentru Salontanul):

Adica stransa la maxim, nu?