| Andreea_8409 a întrebat:

Hei vine Balul Bobocilor :X. Problema e ca nu prea stiu cu ce sa ma imbrac...straight face Niste sfaturi?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Parisblue a răspuns:

Pai cu o rohita gen :
http://www.polyvore.com/......ress/thing
sau
http://www.polyvore.com/beyond_vintage_dresses_grey/thing?id=20565956... sau botine cu pantaloni gen: http://www.polyvore.com/......pant/thing 3 sferturi cu un sacou cu maneci suflecate. si un tricou sau o camasa simpla. succes!

3 răspunsuri:
| Madalina1455684 a răspuns:

Buna.
Parerea mea e ca ar fi bine sa porti ceva mai funny.
Tinute casual se poarta la ceva mai serios.
Si mai ales la o domnisoara nu merge deloc casual.
Bine nu ma refer ca balul nu ar fi ceva serios. dar ceva serios ar fi o Duminica la Biserica...sau alte chestii.
Eu zic sa iei o pereche de colanti[dar nu de latex], cu un tricou peste colanti. poate sa fie si tricou gen tricotat ca arat destul de bine.si mai ales ca vremea nu ne permite tinute de vara.si in picioare o pereche de ugg-uri.lasa tocurile deoparte ca poti sa ai amintiri neplacute de la tocuri.
Si oricum lumea o sa admire mai mult talentul tau, feminitatea ta.calitatile tale.
Si tinuta conteaza dar mai putinhappy

| Grimalkin a răspuns:

Poti sa-ti iei un tricou mai elegant negru, blugi skinni si pantofi sau botine cu botul rotund/balerini. Peste iti iei un cardigan.
Sau poti sa-ti iei o camasa lunga/rochita cu colanti. Depinde de preferinte si stil.

| angel3 a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei o pereche de colanti cu cizme pana la genunchi si un plovaras cu maneca scurta si mai lungut sau niste blucgi cu turul lasat o camasa in carouri si niste bascketi sau niste botine cu un drass din acela lucios cu o rochita scurta. sunt foarte multe combinatii frumoase pe care le-ai putea incerca

sper ca ti-am fost de folos:d

funda?smug