| pryncesSs a întrebat:

Hei. Voi ce faceti pentru a va mentine tenul curat >8-? Fara puncte negre, cosuri sau pete. dau funda. love struck

6 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Eu folosesc produsele Skin Care de la Oriflame - demachiant, crema abraziva si crema.
daca esti interesata contacteaza-ma sunt reprezentant.
sau daca vrei ceva natural incearca apa cu malai

| EuSiCuMine a răspuns:

Curatarea tenului trebuie facuta cu apa calduta. Cea fierbinte usuca pielea in timp, iar cea rece nu poate inlatura praful depus peste zi. Daca folositi burete, asigurati-va ca este curat. Dar nu e absolut necesar sa il folositi, putand foarte bine sa efectuati curatarea cu degetele. Daca ai un ten gras, acidul salicilic este o alegere excelenta pentru a reduce inflamatiile si a destupa porii.
Ai grija sa iti cureti tenul in fiecare seara. Foloseste produse pe baza de retinoizi. Iar pentru ajutor, poti comanda de pe net sau cumpara de la farmacie : Vichy, pentru cosuri si pete, este ieftin si foarte bun love struck il folosesti dupa ce iti cureti tenul:*

| Trufa_7676 a răspuns:

Crema exfolianta de 2-3 ori pe saptamana.
Demachiere.indiferent daca te`ai machiat sar nu pe timpul zile, praful si microbii se depun oricum.
Nu folosi sapun, deoarece iti usuca tenul, sapun lichid este, insa, o alternativa destul de buna.
Nu`ti stoarce cosurile, nu le acoperii cu fond de ten, pudra, corector sau mai stiu eu ce, astea le usuca si ele se vindeca si mai greu.
Foloseste in fiecare saptamana cel putin o data o masca hranitoare.

Daca ai probleme serioase cu punctele negre, cosurile poti merge la medicul de familie care iti poate d ao trimitere la un dermatolog.
Mult noroc.

| ZebraaPrint a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa faci o asa zisa demachere in fiecare seara indiferent ca ai fost machiata sau nu. Daca ti-au aparut cosuri puncte negre etc. mergi la un dermatolog pentru a le trata si continua cu demacherea. Pentru ati proteja tenul o dermatoloaga mi-a spus ca poti folosi putin aftershave. Sper ca te-am ajutat.

| josephmic a răspuns:

Ca sa nu iti mai apara cosuri si sa ai tenul curat foloseste lotiunea tonica LARA...costa 7 lei...si o gasesti in orice farmacie, pentru toate tipurile de ten, te dai dimineata si seara cu u disc demachiant, e foarte faina

| Anca_8230 a răspuns:

Eu dimineata ma duc la baie ma spal cu sapun protex special pentru cosuri apoi imi sterg fata si ma dau cu lamaie este foarte buna dispare pana si cel mai mic punct nebru, bine trebuie sa te dai de vreo 2-3 ori pe zi si sa lasi ceva timp cand ma dau seara las pana dimineata. impotriva cosurilor folosesc o crema pe baza de miere de albine apiderim este foarte buna iti dispar si semnele si nu e scumpa e in jur de 10 lei. sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita?love struck