| Wagner_Jill_1998 a întrebat:

Hei. Vreau sa ma epilez pentru prima data pe maini cu ceara calda la salon. La acest salon s au facut si surorile mele si ele nu au avut nimic dar verisoarei mele i au aparut niste bube pe maini care trebuiau tratate cu crema si cand statea la soare o usturau... o alta colega spune ca ei i au ramas niste semne urate etc si nu stiu daca mi se poate intampla si mie adica surorile mele nu au avut nimic... Nu stiu daca sa o fac sau nu. voi ce parere aveti? help

Răspuns Câştigător
| annakarenina a răspuns:

Depinde de nivelul de sensibilitate al pielii tale. Este posibil ca acele fete sa fie foarte sensibile, iar salonul sa nu constituie reala problema, sau este posibil ca surorile tale sa aiba pielea destul de rezistenta, si sa nu le afecteze pe ele daca salonul este problema. Pentru a fi sigura, verifica daca acel salon este curat si daca ceara lor este buna, curatenia se vede, uita-te daca produsele sunt mereu curatate, daca nu este par pe jos, iar despre ceara, o poti intreba pe cosmeticiana. Daca este in regula, te poti epila linistita. Exista oameni care pur si simplu au reactii alergice la orice tip de ceara.